İş Fikirleri

Zekice İş Fikirleri Yaparak Farklı Olun

Herkes zekice iş fikirleri düşünerek daha önceden yapılmayanı bulmaya çalışmak ister. Hep yapılan işler bir süre sonra yoğun rekabet düzeyinden ve herkesin o işe girişmesinden dolayı sıradanlaşır. Bu durumda zekice iş fikirleri ile farkınızı ortaya koyabilir ve daha önce yapılmayanı başararak öne çıkabilirsiniz. Bu sayede herkesten çok daha fazla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Açıkçası internetten zekice iş fikirleri araması yaparak bir iş yapmaya bulmak pek mantıklı görünmüyor. Çünkü zaten bu tür ortamlarda paylaşılan bilgiler herkese açık olarak sunulmuştur. Belki de sizden önce birisinin giriştiğini dahi düşünebiliriz. Biz sizlere şu işi yapın, bu şekilde kazanın şeklinde bir açıklama yapamayız. Zaten sizde asla başkasının bu işi yap şunu yapma şeklinde yönlendirmelerini dikkate almadan kendi beyninizi zorlayın. Ama size bu konuda fayda sağlayabilecek birkaç önemli bilgiyi vererek düşünmeye nerden başlayacağınıza yardımcı olabiliriz. Zaten okuduğunuzda da ne kadar genel geçer bilgilerden bahsettiğimizi anlayacaksınız.

Çevrenize Bir Bakın. Sizin İhtiyacınız Olan Eksik Şey Ne?

Bu özellikle psikolojiden yola çıkarak varmanız gereken bir olay. Öz düşünce, öz davranış, öz ihtiyaç gibi kavramların tamamlayıcıdır. Yani bir iş yapmak için öncelikle kendinizin neye ihtiyaç duyup ta erişemediği ne var ise ona yoğunlaşın. Sizin gibi ortak talepleri ve ihtiyaçları olan birçok kişinin olması durumunda çok başarılı bir girişimde bulunmuş olursunuz. Bize göre bir girişimin başarılı olabilmesinde en önemli etken daha önce yapılmamış olması (bölgesel dahi olsa) veya daha önce yapılandan farklı olmasıdır.

Yeni Trendleri Takip Edin. İhtiyaçlar Her Zaman Sınırsızdır

İktisat bilimi der ki ihtiyaçlar sınırsız, kaynaklarda sınırlıdır. Ama bu ihtiyaçlar her dönemde aynı mıdır ondan pek bahsetmez. Biz belirtelim ki değildir. Değişen her şartta, gelişen her yeni üründe ve farklı zamanlarda insanların ihtiyaçları farklıdır. Özellikle günümüz gelişmeleri, değişen ürün grupları ve üretim teknolojileri yeni ihtiyaçları doğurmuştur. Sizde bunları yakından takip ederek çağa paralel doğan ihtiyaçları tespit ederek bir adım atabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; Nano teknoloji buna net bir örnek. Daha önce geleceğin meslekleri olabilecek birkaç örnek vermiştik.

Teknolojiyi Atlamayın. Evinize İnternet Bağlatın

İki binli yılların başında internet kullanım oranını ve amacını hatırlayanlar olursa ne kadar da eğlenceli günlerdi. Özellikle oyun ve sohbet amacıyla gittiğimiz internet kafelerin verdiği tadı bilenler bilir. O günlerden bugünlere nasıl bir gelişim sağladığını sizde elbette görüyorsunuz. Peki ya bundan sonrası nasıl olacak. Buraya kadar gelen teknoloji alemi, bundan sonra nerelere gidecek. Bu nedenle internet aleminden eksik kalmayın ve evinize internet bağlatın. Tabi bu eski bir espriyi internet ve dijital-mobil ortamdaki iş fikirleri için dediğimizi sizde tahmin ediyorsunuzdur. Artık dört duvar arasında bir dükkan açmanıza gerek yok. Bulacağınız zekice iş fikirleri ile internetten para kazanma yolları arasındaki sınırsız seçenekleri değerlendirebilir ya da yeni ufuklar oluşturabilirsiniz. Şahsi fikrim ise gelecek yüzyılda en çok doğacak ihtiyaç internet üzerinden olacaktır.

Burada belirttiğimiz bu 3 maddeyi elbette ki çoğaltabiliriz. Ama çağımızın en  önemli etkeni bunların altında yatmaktadır. Yapabileceğiniz zekice iş fikirleri de bunlara bağlı olarak sonsuz sayıda olabilir. Tek yapmanız beyninizi kullanarak daha önce başaran zeki insanlar gibi zekice iş fikirleri ortaya koymak. Gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı