YouTube’dan Para Kazanma

2
697

Hayatımızın bir parçası haline gelen YouTube ve sosyal medya ve en popüler vakit geçirme alanlarımızın arasında yer alıyor. Artık her gün youtube ya da sosyal medyaya girmeyenimiz yok gibidir. Bizler vakit öldürmek için buralarda zaman geçirirken birileri de bundan para kazandığını biliyor muydunuz?

Bilmiyorsanız söyleyelim ki başta youtube olmak üzere bir çok sosyal medyada bizim harcadığımız vakitten para kazananlar mevcut. Biz bugün youtube dan para kazanma hakkında bilgi vereceğiz. Bu şekilde belki de çok ünlü bir Youtuber olabilir ve milyon izleyicilerinizle çok paralar kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanma
Bunun için öncelikle yapmanız gereken ilk adım Youtube üzerinden kendinize hesap açmak. Eğer halihazırda bir Google hesabınız varsa zaten ek bir hesap açmanıza gerek yoktur. Ama eğer hesabınız yoksa youtube hesap aç kısmından kendi profilinizi oluşturabilirsiniz. Akabinde giriş yaptıktan sonra kendinize yayın yapmak istediğiniz bir konu hakkında bir kanal açmanız gerekiyor ki aynı türden videolarınız burada sergilensin. Bunun içinde yine youtube kanal açma seçeneği ile kendi kanalınızı oluşturabilirsiniz. Gerisi diğer ayarlamaları zaten size kendisi yönlendirerek yapıyor. İyi bir kapak resmi, detaylı anlatan birkaç cümle ve diğer basit adımlar. Sonrasında geri kalan sadece bu kanalda yayınlamak için oluşturacağınız içerikleri üretmek.

Youtube’dan Nasıl Para Kazanılır
Oldukça basit şekilde anlatmaya çalışırsak youtube dan açtığınız kanala kendiniz çektiğiniz videoları yükleyerek kazanmaya başlayabilirsiniz. Bazı teknik detayları hızlı geçerek olabildiğince farklı, bir konuda detaylı bilgi veren ya da insanları eğlendirmek amacıyla çekeceğiniz videolar oldukça basit adımlardan sonra kanalınıza yüklenerek takipçileriniz için izlenebilir hale gelecektir.

Videolarınızı yüklediniz peki kim izleyecek?
Buraya kadar ve bundan sonrası içinde hiçbir maliyet ya da sermaye gerektirmeyen Youtube hesabınıza bir konuda (biz en iyi bildiğiniz konuda öneririz) kanal açıp videolar oluşturup yükledikten sonra artık gerisi insanların sizin hazırladığınız konuda aramalar yapıp videonuzu izlemesini beklemek. Bunun için kimsenin alakadar olmadığı konularda videolar oluşturmak yerine milyonlarca insanın izleme ihtimali olan konu başlıklarını ve içerikleri tercih etmeniz kazanmanızda önemli rol oynayacaktır.

Yukarıdaki adımları yaptıktan sonra youtube dan para kazanma hiç düşünmediğiniz kadar kolay olduğunu fark edeceksiniz. Çünkü tek sermayeniz kendiniz olduğu ve ek bir masraf ya da uğraş gerektirmeyen internetten para kazanma yolları arasında en kolaylarından birisi olduğunu göreceksiniz

2 Yorum

  1. Ne yazık ki eskisi kadar YouTube üzerinden kazanç sağlamak kolay değil. Üstelik içerikler Türkçe ise baya zor olmakta. Ancak denenmesi gereken bir yöntem olduğunu söyleyebilirim.

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın