İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri 2020

İş Fikirleri

Her yıl yeni fırsatlarla karşımıza çıkmaktadır. Yeni iş fikirleri konusunda da 2020 yılı oldukça verimli ve yeni iş fikirleri ile geleceğini ön görüyoruz. Çünkü her geçen gün değişen dünyada zamana ve döneme göre yeni fırsatlar doğuyor. Bu yılında sizin için öyle olmasını dilerken bir kaç önemli sektörü ve gelişeceğine inandığımız sektörlere ve iş fikrine yer vermeye çalışacağız.

Bazı işler, sektörler vardır her dönemin işidir. Bazılarda vardır ki zamana ve döneme göre gelişir, parlar veya söner. Biz 2020 yılında ön planda olacağını düşündüklerimize yer vereceğiz. Bunların başında ad eticaret, sosyal medya ve online pazarlama gibi bilişim sektörü ağırlıklı işler gelmektedir.

Yeni İş Fikirleri

2020’de Eticaret Önemini Arttıracak

Her yıl eticaret sitelerinden yapılan alışverişler katlanarak artmakta. Özellikle kara cuma, hayırlı günler, neşeli günler gibi özel günlerde bu rakam kat kat artmaktadır. Eskiden internete güvenmeyenlerin şuanda bir çoğu internet üzerinden sipariş vermekte. Öyle görünüyor ki yakın zamanda eticaret sektörü fazlasıyla öneme binecek. Artan alış veriş hacmi 2020 yılında da devam edeceğe benziyor. O nedenle bu pazarda yerimizi almakta fayda var. Küçükte olsa bir butik, mağaza, dükkan açarak kendi ürettiklerimizi ya da ucuza aldığımız ürünleri satarak başlayabiliriz. En azından dışında kalmamış oluruz.

Sosyal Medya BÜYÜYOR!

blank

Sadece eticaret siteleri değil facebook ve instagram gibi platformlar üzerinden bile artık çok rahat alışveriş yapılabilmekte. Buralara yoğunluk gösterebilirseniz oradaki kitlelere ulaşmanız dakikalarınızı alacaktır. Artık iş kurmak diyince dört duvar arasında bir dükkanın çok daha ötesine geçmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca eğer kendinize güveniyorsanız youtube’da inanılmaz bir potansiyel olduğunu hepimiz görüyoruz. Herkes video çekebilir ama herkes bunu milyonlara izletemez. İşte bu şansı elde etmek için çabalamalıyız.

Getir Götür İşleri deyip geçmeyelim!

blank

Son zamanlarda iki ismi çok sık duyar oldu istanbullular. Özellikle Getir ve İstegelsin gibi uygulamalar sizin daha küçük siparişlerini trafiğe takılmadan hızlı şekilde size ulaştırıyorlar. Karşılığında da cüzzi rakamlar talep ediyorlar. Onca kalabalığa girip alış veriş yapmak düşünüldüğünde tüketicilerin o küçük rakamları düşüneceğini hiç sanmıyorum. Sizde bölgenizde moto kurye ya da araçla bir dağıtım ağı oluşturabilirsiniz. Yakın çevrenize hitap eden dağıtım ağı ile getir götür işleri yaparak başlayabilirsiniz. Bunun için çok fazla sermaye ihtiyaç duyacağınızı sanmıyorum. Artan nüfus ve tüketim ihtiyaçları göz önüne alındığında şimdiden başlamak mantıklı değil mi.

Künefeciler, Lokmacılar sırada ne var sizce?

blank

Geçtiğimiz bir iki yılı şüphesiz künefeci ve lokmacıda geçirdik. Özellikle gece vakitli vakitsiz gittiğimiz bu konseptler yoğun ilgi gördü. Şahsen kendi ilimde Hatay’dakinden fazla künefeci olmaya başladı. Henüz künefeci ve lokmacıların ulaşmadığı yerler var belki oralara ilk siz ulaştırabilirsiniz. Ama asıl önemli olan onların dışında kalan tutabilecek bu tür yeni ürünleri keşfetmek olabilir. Şerbetli tatlıların yerine sütlü tatlılar gelebilir belki. Çünkü hem sağlık açısından hemde fiyat olarak daha avantajlı olabilir.

Yeni İş Fikirleri 2020

Daha bu günlerden parlayacağını düşündüğümüz yeni iş fikirleri 2020 yılında elbette bunlardan ibaret değil. Bir çok sektör yeni girişime açık. Diğerlerini zamanla ekleyeceğiz. Süreç geçtikçe 2020 yılın bizlere nasıl şanslar verdiğine birlikte şahit olacağız. Sabırla gelişmeleri takip ederek yapabileceğimiz en mantıklı olana karar vermek için çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu