Bilgi

VEDOP Beyanname Sorgulama

İnternet ortamına taşınan bir çok sorgulama işlemi gibi vedop sorgulama işlemi de artık online olarak yapılabilmekte. Bu şekilde bir çok işlemi artık daha hızlı ve kolay bir şekilde vedop sorgulama sisteminden yapabilmekteyiz.

VEDOP Nedir?

VEDOP, Vergi Daireleri Otomasyon Projesidir. Bir çok muhasebe işlemini online ortama aktarmayı başaran Ticaret Bakanlığı ve Gelir İdaresi Başkanlığı beyanname konusunda da bu başarıya ulaşmış ve vedop beyanname sorgulama işlemini de bu hizmetler arasına katmıştır. Daha önce e-fatura, e-irsaliye gibi işlemleri tamamlayan otomasyon hizmetleri bu konuda da başarıyla yürümektedir. Bugün bir çok vergi dairesi bu sistemleri kullanmaktadır. VEDOP ile günümüzde yaklaşık Türkiye çapında bulunan 300 vergi dairesi ve 15bini aşkın kullanıcının VEDOP kullanması sağlanmaktadır.

VEDOP Beyanname Sorgulama Nasıl Yapılır
VEDOP sorgulama, Ticaret Bakanlığının oluşturduğu web portalı üzerinden Beyanname Sorgulama sayfası üzerinden yapılabilir. Sorgulama işlemi ise beyanname numarası ile yapılmaktadır. Site üzerindeki diğer özellikler ise;
Beyanname Sorgulama, Beyanname durumu hakkında bilgi verir.
AZO Durumu: Beyannamenin AZO sistemine aktarılıp aktarılmadığı konusunda bilgi verir.
Çıktı Seri No: Bu seçenek ise seri numarasını belirtir.

Güvenliğiniz İçin

Bu sayfa üzerinden kesinlikle vedop sorgulama işlemi yapılmamaktadır.
Bunun için Ticaret Bakanlığının sayfasını kullanarak sorgulama işlemi yapabilirsiniz.

Vedop Beyanname Sorgula

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı