Banka-Kredi

Teknokredi ile Teknosa ve ING’den Taksitli Kredi

Son yapılan değişiklikler ile başta cep telefonu olmak üzere getirilen taksit sınırlandırılması nedeniyle teknoloji mağazalarından ürün almak oldukça zorlanmıştı. Çünkü bir çok üründe taksit sınırlandırılması getirilmiş veya kaldırılmıştı. Şuanda dahi bir çok telefon satan yer ve Teknosa taksitli telefon satışı yapmıyor.

Ancak Teknoloji zincirleri buna bağlı düşen satış hacimlerini tekrar koruyabilmek için bankalar ile kredi anlaşmaları yaparak onlara kredi imkanı sunup satışları bu üzerinden yapmayı amaçlıyorlar. Başta teknosa taksitli telefon satabilmek için çeşitli yöntemler geliştiriyorlar. Bunlardan birisi de Teknosa ve ING Bank ortak girişimi olan teknokredi seçeneği.

Teknokredi

Teknokredi, mağazadan çıkmadan istediğiniz ürünü kredi yöntemiyle satın almanızı sağlayan bir sistemdir. Teknosa aracılığıyla sizin adınıza kredi başvurusu yapılarak ürünün ödemesi bankadan sağlanır ve size anlaştığınız şekilde kredi taksitleri yansır. Burada bir Teknosa ile alım satım girişimi, ING Bank ile de bir kredi işlemi söz konusudur.

Tekno Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır

Bunun için tek yapmanız gereken alacağınız ürüne karar verdikten sonra Teknosa mağazasına uğrayarak ya da online şube aracılığıyla satın almak. Kasada ki yetkiliye ürünü tekno kredi ile almak istediğinizi belirterek gerekli işlemlerde size yardımcı olmasını rica etmek. Birkaç kişisel bilgiden sonra bankaya başvurunuz gönderilir ve cevap beklenir. Tabi bu süre günlerce süren zaman değildir. Anında bankadan cevap gelir ve kredi kullanmaya uygun olup olmadığı mesajı iletilir. Eğer kredi puanınızda bir sorun yoksa işlem gerçekleşir. Siz ürününüzü satın alıp çıkarken kredi vadesi geldiği zaman taksitlerinizi ödemeye başlarsınız.

Teknokredi Olumsuz Cevaplanırsa Ne Yapmalı

Bu konuda bir çok soru-cevap gelmektedir. Teknokredi olumsuz sonuçlandı ne yapabiliri. Nasıl teknokredi kullanabilirim. Bu durumda muhtemelen notunuzun düşüklüğünden kaynaklandığı için reddedilmiş olabilirsiniz. Çünkü başka şekilde yasal mevzuat kredi kullanmanızı ve taksitlik telefon almanıza müsaade etmiyor. Sadece bu şekilde değil limiti olsa dahi kredi kartı ile da şuan için taksitle telefon verilemiyor.

Bu bankadan teknokredi olumsuz cevabı aldığınızda başka bankadan da şansınızı deneyebilirsiniz. Muhtemelen alacağınız cevap aynı olacaktır. Bu durumda kredi notu nasıl yükseltilir araştırması yaparak puanınızı yükseltip tekrar başvuru yapmak en mantıklısı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu