Bilgi

Satarken Zarar Etmeyen Bilezik Modelleri

Bir çok kişi bilezik satarken zarar etmeyen bilezik modelleri tercih etmek ister. Çünkü bugün takı olarak kullanmak için bile alsak bu yine de bir yatırımdır. Yarın ihtiyacımız olduğunda satıp nakite çevirmek için aldığımızı hatırlayalım. Her ne kadar altın alım satımı arasında bir marj olsada bir de işçilikli ürünlere ek külfet binebilir. Bu sorunu kaldırmak için dikkat etmemiz gereken bazı önemli noktalar vardır.

Hangi Bilezik Modelleri Tercih Edilmeli

Hepimizin gözleri kuyumcuya girdiğimiz zaman altın sarısı içinde gözlerimiz parıl parıl parlar. Cezbedici rengi ve birbirinden güzel ürünler arasından seçim yapmak zorunda olmak bazen zordur. Hangisini alayım diye düşünürken hepsini almak istiyor insan. Eğer sürekli kullanacağınız ve kolay kolay satmayacağınız bir ürün arıyorsanız çok düşünmenize gerek yok. Beğendiğiniz, bütçenize uygun istediğinizi alabilirsiniz.

Ama ileride satma ihtimalinizin yüksek olduğunu düşünürseniz daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Çünkü satarken zarar etmek istemez ve değerinin altında vermek istemezsiniz. Peki ama hangisini tercih etmeli, satarken zarar etmeyen bilezik modelleri nelerdir?

 1. Daha az işlemesiz olanlar,
 2. Burma bilezik tarzında ve işçiliği az olanlar.
 3. Taş oranı az olanlar, daha az taşlılar, yapay döşenmiş taşlı ürünler.
 4. 22 ayar bilezikler.

22 22 Ayar İşçiliksiz Bilezik tercih ederken dikkat etmeniz gerekenleri biliyor musunuz?

Bu bilezik modelleri genellikle daha az değer kaybeder. Tabi burada değerden kastımız kesinlikle altının değeri değil, işçiliğinden kaynaklı değer kaybından bahsediyoruz. Yoksa altın fiyatları yükselmesi durumunda sizin de aldığınız bilezikler bir o kadar değer kazanacaktır. Umarım yazımız sizlere sadece alırken değil satarken de zarar etmemeniz için bilezik modelleri hakkında fikir vermiştir.

6 Yorum

 1. Ben evde takmak için bilezik alacağım. Satarken zarar etmemek için hangi bileziği almalıyız.

  1. Bu alım satım zamanındaki altın fiyatına göre değişir. Sadece işçilik etki eder her modelde.

 2. Sadece burma bilezikte mi değer kaybı yaşanmaz yoksa tüm bilezikler değer kaybeder mi

  1. Teknik olarak hepsinin alım satımı arasında fark vardır. Bir de işçilik boyutu sadece farklı olur.

  1. Bu bileziğe göre fark edeceği gibi alım satım zamanı arasındaki fark asıl kar zararı belli eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu