Borsa

Para Lazım – Yükselen Çelik’te istikrarlı büyüme ile gerçekleşen pay zamanı

Parapik sunar ;

Türkiye vasıflı çelik kesimi şirketlerinden Yükselen Çelik’te ortaklar ortası hisse dönemi gerçekleşti. Şirketin İcra Heyeti Lideri Barış Göktürk, hisse alımı ile birlikte şirketteki paydaşlık hissesini artırdı.

Katma bedelli “Akıllı Çelik” eserleriyle Türkiye vasıflı çelik kesiminin önde gelen markalarından Yükselen Çelik’te ortaklar ortası hisse periyodu gerçekleşti. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamaya nazaran; Şirketin Kurucusu ve İdare Heyeti Lideri Yüksel Göktürk, sahibi olduğu hisselerden 8,750,000 adet payını oğlu Barış Göktürk’e satış yoluyla bölüm etti.

Yükselen Çelik’te mevcut iş modelini oluşturan; katma bedelli çeliklere geçiş sürecinin mimarı ve şirketin 17 yıldır idaresini üstlenmiş olan İdare Şurası Lider Yardımcısı ve İcra Heyeti Lideri Barış Göktürk, hisse alımı ile birlikte şirketteki paydaşlık hissesini artırarak şirketin sürdürülebilirliği ve orta/uzun vadeli büyümesi açısından şirkete duyduğu itimadı ortaya koymuş oldu.

Bu hisse alımı sonucunda şirketteki hâkim ortak pozisyonundaki Göktürk Ailesi’nin toplam hisse adedinde, hisse yüzdesinde yahut oy hakkı yüzdesinde rastgele bir değişiklik kelam konusu değildir. Hisse zamanı sonrasında Barış Göktürk’ün paydaşlık içindeki hissesi %28.1’e ulaşırken; Göktürk ailesinin toplam hissesi %70.4 olarak sabit kaldı. İdare Kurulu’nda rastgele bir değişiklik yaşanmazken; şirketin iş modeli ve faaliyetinde ise bir değişiklik bulunmuyor.

Yükselen Çelik 45 yıldır vasıflı çelik uzun mamul alanında yarı mamul üretimi yapan ve otomotiv, kalıp, makina ile savunma sanayi bölümlerinde kendi eser kümelerinde pazar başkanı bir şirket olarak güçlü konumunu sürdürüyor. 2021 yılı için 322 Milyon TL’nin üzerinde satış hasılatı öngörülüyor.

Bahse ait açıklamalarda bulunan Barış Göktürk, “Bugün vasıflı çelik bölümünün önder şirketi pozisyonundayız. Yükselen Çelik sürat kesmeden büyümeye devam ediyor. Katma bedelli eserlerin üretimi ile hem ülkemiz iktisadına katkı sağlıyoruz hem de kesimde öncü olmaya devam ediyoruz” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu