Ekonomi

Para Lazım – Sputnik: Rus S-400 uzmanları Türkiye’ye geri dönecek

Parapik sunar ;

Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi, Türkiye’de bulunan Rus S-400 uzmanlarının geri gönderilmesine ait çıkan haberlerle ilgili “Daha evvelce onaylanan takvime nazaran yapılacak” açıklamasında bulundu.

Sputnik Türkiye’de yer alan habere nazaran, Rusya Federal Askeri ve Teknik İşbirliği Servisi, Türkiye’nin ‘Rusya’dan gelen S-400 uzmanlarını geri göndereceğine’ ait basında çıkan haberleri yalanladı.  Sputnik’e konuşan kurumun sözcüsü Valeriya Reşetnikova, “S-400 mukavelesiyle irtibatlı olarak, Türkiye’de bulunan Rus teknik uzmanların dönüşü daha evvel onaylanan takvime nazaran gerçekleştirilecek” dedi.

Bloomberg, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun S-400’ler için Türkiye’ye gelen Rus uzmanların geri gönderilmesi ile ilgili açıklamasını Ankara’dan Joe Biden idaresine gönderilmiş bir ileti olarak nitelendirmişti.

Çavuşoğlu geçen hafta Atina’da gazetecilere yaptığı açıklamalarda, “S-400’ler yüzde yüz bizim denetimimizde olacak. Birçok teknisyeni eğitime gönderdik. Rus askeri uzmanı Türkiye’de bulunmayacak. Hal böyleyken diğer bir ülkeden ‘kullanmayın’ teklifini kabul etmek mümkün değil” demişti.

T24

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu