Ekonomi

Para Lazım – Online alışveriş aramaları yüzde 300 arttı

Parapik sunar ;

 Google, dünya genelinde son bir yılda yapılan aramaları kıyasladı. Araştırma sonuçlarına nazaran, online alışveriş uygulaması aramaları geçen yıla nazaran yüzde 300 arttı. “Yakınımda ziyaret edilecek yer” için yapılan arama sayısında ise yüzde 200 oranında artış mevcut.

Google, 26 Ocak 2020- 26 Mart 2020 ile 26 Ocak 2021- 26 Mart 2021 tarihleri ortasında yapılan milyarlarca arama sorgusunu inceledi. Datalara nazaran, tekrar açılma sürecinin inançlı bir halde gerçekleşeceğini düşünenler seyahat, tatil ve seyahat hususlarındaki arama oranlarını artırdı. “Yakınımda ziyaret edilecek yer” aramaları 2020 yılına kıyasla yüzde 200 arttı. “Yakınımdaki tatil kaçamakları” aramalarında evvelki yıla nazaran yüzde 100, “uluslararası uçuşlar” için yapılan aramalarda yüzde 60 artış görüldü.

Erkeklerde yüzde 500, bayanlarda yüzde 200

Lüks eserlere merak yüzde 300 arttı

Tüketiciler pandemi devrinde birikimleriyle neler yapabileceklerini de araştırdılar. “Lüks modern” için yapılan görsel aramaların sayısında geçtiğimiz yıla nazaran yüzde 300 artış görüldü. “Nasıl yatırım yapılır” aramalarının ise 2020 datalarına kıyasla yüzde 70 yükseldiği belirlendi.

Büyümenin ön kuralı dijitalde müşteriyi kazanmak

Pandemi sürecinde eser ve marka bazlı aramaların çeşitlendiğini belirten dijital performans ajansı EG Bilişim Teknolojileri CEO’su Gökhan Bülbül, “Mobil aygıtlarına online alışveriş uygulaması indiren tüketiciler, uygulama arama oranlarını yüzde 300 artırdı. E-ticaretle ilgilenenlerin sayısının artması ‘alım satım uygulamaları’ aramalarının oranını yüzde 200 yükseltti. İşletmeler, tüketici davranışlarına ahenk sağlama konusunda önemli bir rekabet halindeler. Dijital dünyanın ağır rekabet içeren ortamında, uzman grubumuzla çıktıları somut ve ölçümlenebilir dijital pazarlama stratejileri sunarak şirketlerin büyümelerine katkı sağlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu