Ekonomi

Para Lazım – KDV takviyesi 2 ay daha devam

Parapik sunar ;

COVID-19 takviyeleri kapsamında geçen yıl başlatılan ve Aralık ayında mühleti 31 Mayıs’a kadar uzatılan KDV indirimi, 2 ay daha uzatıldı. Resmi Gazete’de yayınlanan Hazine ve Maliye Bakanlığı Bildirimine nazaran, KDV indirimleri 1 Haziran’dan itibaren geçerli olmak üzere Temmuz sonuna kadar uzatıldı.

İndirimli KDV’ye tabi bölümler :

Yolcu nakliyatı, yeme-içme hizmetleri, kültürel faaliyetler, sinema tiyatro, opera, operet, bale, müze giriş fiyatları, kongre, konferans, seminer, konser, fuar ve lunapark giriş fiyatları, düğün, nikah, balo ve kokteyl salonlarında verilen tertip hizmetleri, berberlik ve kuaförlük hizmetleri, kuru temizleme, çamaşırhane ve ütüleme hizmetleri, halı ve kilim yıkama hizmetleri ile küçük esnafın faaliyet alanıyla ilgili bir kısım bakım tamirat faaliyetleri.

İşyeri kiralama hizmetlerinde KDV oranının yüzde 8 olması ve işyeri kiralamaları karşılığında ödemeler üzerinden yapılan tevkifat oranının da yüzde 20 yerine yüzde 10 olarak uygulanmasına devam edilecek.

Temmuz ayında açılacak sinemalarda, biletler üzerinden alınan yüzde 10 oranındaki cümbüş vergisi de Temmuz sonuna kadar yüzde 0 olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu