İş Fikirleri

Para Lazım – İnşatta fiyat farkı düzenlemesi kaçınılmaz hale geldi!

Parapik sunar ;

TÜİK’in açıkladığı 2021 yılı birinci çeyrek büyüme sayılarını pahalandıran Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Lideri Erdal Eren, “Türkiye iktisadının beklentilerin üstüne çıkarak yüzde 7 büyümesi tüm iş dünyası için memnuniyet vericidir. Bununla birlikte geçen yılın son çeyreğinde yüzde 12.5 daralan ekonomimizin lokomotifi olan inşaat bölümümüz bu yılın birinci çeyreğinde yüzde 2.8’lik büyüme kaydetmiştir. Tahlil bekleyen bahislerde atılacak adımların, kesimimizin büyümesini daha da artıracağına olan inancımız tamdır” dedi.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Lideri Erdal Eren, Türkiye İstatistik Kurumu’nun açıkladığı 2021 yılı birinci çeyrek büyüme sayılarını yazılı bir açıklama ile kıymetlendirdi.

Geçen yılın son çeyreğinde inşaat kesiminin yüzde 12.5 daraldığını hatırlatan TMB Lideri Erdal Eren, Şöyle devam etti: “Türkiye iktisadının beklentilerin üstüne çıkarak yüzde 7 büyümesi tüm iş dünyası için memnuniyet vericidir. Bununla birlikte ekonomimizin lokomotifi olan inşaat dalımız bu yılın birinci çeyreğinde yüzde 2.8’lik büyüme kaydetmiştir. Aşı sürecinin aktif olarak sürdürülmesi ile pandeminin tesirinin zayıflaması büyümenin de sürdürülmesini sağlayacaktır. Bu süreçte konut alanında ertelenmiş olan talep dalımızı daha da canlandıracaktır. Çarkların daha hızlanması için yatırımlar artmalı, ödenekler açılmalıdır. Bunun yanında girdi maliyetlerindeki öngörülemez artışların önüne geçilmesi büyük ehemmiyet arz etmektedir. Kamu projelerindeki maliyet artışlarının karşılanabilmesini teminen firmalara fiyat farkı ödemesi yahut kaideye bağlı olmayan fesih hakkının tanınmasını içeren bir düzenleme yapılması artık kaçınılmaz hale gelmiştir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu