Genel

Para Lazım – ATP’nin, talep toplama süreci tamamlandı

Parapik sunar ;

Yazılım dalının yükselen yıldızı ATP’nin, 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama usulü ile halka sunulan hisselerinin halka arzı muvaffakiyetle tamamlandı. 180 milyon TL büyüklüğünde gerçekleşen halka arz sonucunda Şirket’in halka açıklık oranı yüzde 20 olacak.

Türkiye yazılım kesiminde dünya markaları çıkartan ATP Ticari Bilgisayar Ağı ve Elektrik Güç Kaynakları Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. (ATP) hisselerinin halka arzı muvaffakiyetle tamamlandı. Sermaye artırımı yoluyla gerçekleşen halka arzda 27-28 Mayıs 2021 tarihlerinde 24,00 TL’den satışa sunulan 7.500.000 TL nominal pahalı hisselerin tamamının satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 180 milyon TL olarak gerçekleşti.

Halka arza bilhassa kurumsal yatırımcıların ilgisi 4,7 kat talep ile ağır oldu. Dağıtım sonucunda hisselerin yüzde 64’ü ferdi yatırımcılara, yüzde 36’sı da kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

ATP hisseleri 4 Haziran Cuma günü BİST’te düzenlenecek gong merasimiyle Ana Pazar’da süreç görmeye başlayacak.

“Yeni atılımlar yapmak için değerli kaynak elde ettik”

ATP CEO’su Ümit Cinali halka arz sonucundan büyük memnunluk duyduklarını belirterek şöyle devam etti;

“Yatırımcıların ilgisi ve teveccühü bize gerçek yolda olduğumuzu gösterdi. Markalarımızı geliştirmek ve memleketler arası pazarlardaki hissemizi artırmak, yeni atılımlar yapmak için değerli bir kaynak elde ettik. Türkiye için, hissedarlarımız için bedel yaratacak atılımlar gerçekleştireceğiz. Başarılı geçen halka arz sürecimiz için SPK ve Borsa İstanbul yetkililerine, konsorsiyum başkanlarımız İş Yatırım ve Cet Yatırım ile birlikte tüm konsorsiyum üyelerimize ve bize güvenen tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu