Bilgi

Para Lazım – Amundi: “Kripto paralar finansal piyasalarda oluşan balonların bir belirtisi”

Parapik sunar ;

Kripto para piyasalarına dönük düzenleme açıklamalarının da tesiriyle, piyasalarda toplam hacim 1.7 trilyon dolarda tutunuyor. Varlık idare şirketi Amundi’nin CIO Blanque, Bitcoin üzere kripto para varlıklarını “finansal piyasalarda oluşan balonların bir belirtisi” dedi. Gündemine “dijital kron”u alan İsveç Merkez Bankası’nın Lideri Ingves, kripto paralarla ilgili düzenlemelerin değişik vakitlerde ve biçimlerde gelebileceğini söyledi.

ABD’deki “düzenleme çerçevesi”ne ait açıklamaların akabinde, gündemine “dijital kron”u alan İsveç Merkez Bankası’nın Lideri Stefan Nils Magnus Ingves, kripto paralarla ilgili düzenlemelerin değişik vakitlerde ve biçimlerde gelebileceğini vurguladı.

Kripto para piyasalarına dönük düzenleme açıklamalarının da tesiriyle, piyasalarda toplam hacim 1.7 trilyon dolarda tutunuyor. Varlık idare şirketi Amundi’nin baş yatırım sorumlusu (CIO) Pascal Blanque, Bitcoin üzere kripto para varlıklarını “finansal piyasalarda oluşan balonların bir belirtisi” diye nitelendirdi.

Basın toplantısında, “Bitcoin, merkez bankalarını dijital paraları benimsemeye itmesiyle hatırlanacaktır” diyen Blanque’a nazaran, hükümetler ve düzenleyici heyetler “bu müziği durduracaklar.”

Avrupa’nın en büyük varlık idare şirketi olan Amundi yaklaşık 1.7 trilyon euro tutarında fon yönetiyor.

Son 24 saat içinde 37 bin 456 ve 39 bin 478 dolar ortasında dalgalanan Bitcoin, yüzde 0.46 düşüşle 37 bin 663 dolara gerilerken, ünitenin haftalık kaybı yüzde 0.31 olarak hesaplandı. Bitcoin’in toplam piyasa hacmi de yaklaşık 2.0 milyar dolarlık düşüşle 705 milyar dolara indi.

Kripto para piyasalarının ikinci büyük ünitesi Ethereum da, 2 bin 689 ve 2 bin 891 dolar ortasında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 0.34 düşüşle 2 bin 739 dolara geriledi. Ünitenin haftalık karı yüzde 1.99 ve piyasa hacmi de değişmeyerek 318 milyar dolar düzeyindeydi.

Kripto para piyasalarının üçüncü büyük ünitesi Binance Coin de 399 ve 432 dolar ortasında dalgalandığı son 24 saatte yüzde 0.51 düşüşle 405.12 dolara geriledi. Ünitenin haftalık karı yüzde 12.12 ve piyasa hacmi de değişmeyerek 62 milyar dolar seviyesindeydi.

Kaynak: bigpara.hurriyet.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu