KOSGEB

KOSGEB 50 Bin TL Kredi ile Girişimcilere Destek

Ülkemizde başta kobiler olmak üzere birçok girişimciyi destekleyen KOSGEB 50 bin TL Kredi ile 300 bin arasında değişen aralıklarda kredi, hibe ödemesi yaparak ülkemiz için faydalı olması amacıyla girişimcileri destekliyor. Başta yeterli sermayesi olmayan ama iş kurmak isteyenler. Kredi faiz oranlarından dolayı ya da kredi alamayan girişimcilere bir şekilde destek olmak gerekiyor. Bunuda ülkemizde yaptığı faizsiz kredi, hibe ya da düşük faizli veya uzun geri ödeme planlı seçenekleriyle KOSGEB yürütüyor.

KOSGEB 50 Bin TL Kredi

KOSGEB en güncel destek programları ile girişimcileri ve Küçük ve Ortaboy işletmeleri destekleyici programları zaman zaman duyurarak yeni girişimlere ve daha büyük ölçekli ortaklıklara nakti ve eğitim düzeyinde destekler sunuyor. Mevcut girişimcilik destek programıyla 50 bin kredi geri geri ödemesiz ya da 100bin TL geri ödemeli seçenekleriyle 150bin liraya kadar destek sunuyor.

KOSGEB’den Girişimcilere Destek

Ülkemizde zaten yeterince değer görmeyen girişimcilik konusunda geç kalınmış bir destek alanı mevcut. Hep tek başına iş yapmak zorunda olan girişimciler KOSGEB sayesinde çeşitli yardımlardan faydalanarak hayallerindeki iş fikirlerini hayata geçirebilirler. Girişimcilerin en büyük sorunlarından olan maddi kaynak, sermaye sorunu nedeniyle bir çok oluşum hayata geçmeden son bulabiliyor. Bu bağlamda kosgeb girişimcilik kursu ile girişimcilere eğitimler vererek onların kendini geliştirmeleri konusunda ve yapacağı hibelere ön ayak olmayı hedefliyor. Bu bağlamda girişimcilere KOSGEB 50 bin TL kredi seçeneği ile 50bin TL’ye kadar geri ödemesiz, 100bin geri ödemeli, 150bin TL’ye kadar destek imkanı sunuyor. Kendi İşinin Patronu olabilirsin” sloganıyla başlayan bu destek 2019 yılında da hız kesmeden devam edeceğe benziyor.

KOSGEB Girişimciler için Kredi Şartları

KOSGEB’in başlattığı bu programın amacı, ülkemizde ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümü için girişimciliğin desteklenmesi, bu yönde adım atanların sayısının arttırılması ve başarılı işletmelerin hayata geçirilmesi için yardımcı olmaktır.

Yeni Girişimci Desteğine; bu desteğe başvurmaları karşılığında verilecek “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini” kursunu başarıyla tamamlayan girişimcilerin kurdukları işletmeler. İŞGEM’de yer alan İşletmeler (sahip veya ortaklarının Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılım şartı aranmaksızın) başvurabilir.

Not: Bu destek programı 31.12.2018 tarihinde son bulmaktadır. Onun yerine 2019 yılı için başlayacak olan “Geleneksel Girişimcilere” 60 Bin TL, “ileri girişimcilere” 360Bin TL’ye kadar destek programı başlayacaktır.

En güncel kosgeb 50 bin kredi şartları ve diğer tüm başvuru şartları. Gerekli yetkinlikler için kosgeb’in Girişimcilik Destekleri kısmını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu