İş Fikirleri

Korona (Covid 19) Sonrası Para Kazanma İş Fikirleri

Ülkemizi ve Dünyayı saran Covid 19 virüs salgını bir kişiyi evlere mahkum etmiş durumda. Sağlık problemlerinin yanında çok ciddi ekonomik problemler yaşandığını görüyoruz. Bu sebeple bir an önce bitmesini temenni ediyoruz. Bir yandan sağlığımızı korumaya çalışırken, bir yandan da Covid 19 sonrası yapılabilecek iş fikirlerini düşünmeye başlayalım. Çünkü elbette bu virüs belası bir gün tamamen bitecek ve hayat normale dönecek. Virüsten sonra şüphesiz en çok ilgi görecek olan eğence, gezi, turizm, dinlenme, kafa toplama gibi sektörler ön planda olacaktır.

Turizm Yeniden Canlanmalı

Belkide en çok darbe alan sektörlerin başında turizm geliyor. Çünkü insanlar bırakın tatile gitmeyi sokağa çıkma yasaklarından dolayı aynı şehirde bile dolaşamıyor. Virüsün bitiminde herkes iyi bir tatili hak ediyor bence. İlk ön plana çıkacak ve dikkat çekecek para kazanmak için başvurulacak sektör turizm ve otelcilik alanındadır.

Ulaşım

Ulaşım işi ile uğraşanlarda eve tıkanmaktan usananları taşımada, onlara aracılık etmekte ön plana çıkacaktır. İnsanların yoğun bir şekilde ulaşım uçak ve otobüs hatta araç kiralama yöntemiyle ulaşım yapacağını tahmin ediyoruz.

Sağlıklı Beslenme ve Kilo Verme

Herhalde en çok ilgi görecek alan hiç şüphesiz spor, aktivite, etkinlikler ve kilo verme üzerine olacaktır. Çünkü daha şimdiden insanlar kilo almış durumda. Hareket etmeden evde oturmak kimseye iyi gelmedi açıkçası. Bir de Ramazan ayının araya girmesi ile bu iki katına çıkan bir kilo problemi oldu.

Temizlik Yine Ön Planda Olacak

Sanmayın ki insanlar bu travmayı kolay kolay atlatacak. Daha uzun yıllar bu temizlik düzeniyle yaşamaya mecbur devam edeceğiz. Bu nedenle bir süre daha kişisel temizlik ve ev ile iş yerleri temizliği ön planda olacak. Muhtemelen her ihtimale karşı insanlar dezenfekte çalışmaları yaptıracak. Belki de ikinci bir dalga korkusuyla daha çok maske ve kolonya ya da anti dezenfektan ürünleri stoğu yapacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu