Banka-Kredi

Kolay Kredi Veren Bankalar – Anında Kredi!

Bir çoğumuzun ihtiyaçlarımızı karşılaştırmak için sıklıkla başvurduğu kredide anında kolay kredi veren bankalar bizlere kısa süreli ihtiyaçlarımız için çözüm olmaktadır. Eskisi gibi uzayan bir evrak listesinden sonra alınabilen kredi süreçlerini hatırladığımızda bunun önemini daha iyi anlıyoruz. O nedenle anında kolay kredi veren bankalar en çok tercih edilenlerin başında geliyor. Peki hangi bankalar bizlere bu olanağı sunuyor inceleyelim.

Öncelikle anında kredi veren bankalar siz şartları taşımadığınız sürece hiçbir zaman mümkün değildir. Sadece durumunuz kredi almaya uygun ise tüm bankalar size anında kolay kredi vermeye uygundur diyebiliriz. Bu alacağınız miktara göre değişkenlik gösterse de yasal çerçevede kredi limitini aşamayacağı da bir gerçektir.

Bize göre en kolay kredi veren bankalar sizin maaş aldığınız bankanızdır. Yani anlaşmalı olduğunuz ve doğrudan maaşınızın oraya yattığı banka sizlere anında kredi sunabilir. Çünkü ek bir gelir belgesi talep etmesi gerekmiyor. Zaten anlaşmanızın olduğunu ve düzenli maaşınızı aldığınızı bilir. Gelirinize hakimdir. Böyle olunca da bu bankalar daha kolay kredi başvurusu alır. Hatta acil ihtiyaçlarınız için de size ek kredi seçenekleri sunarlar. Ek hesap, esnek hesap gibi seçeneklerle sizin hızlı bir şekilde faydalanmanızı sağlar. Bunu yaparken de değişken faiz oranları uyguladığı da aşikar.

Belki daha uygun kredi alabileceğiniz yerde acil ihtiyacınız için sizi uğraştırmadan kolay kredi veren bankalar daha yüksek faiz oranı sunabilir. Bu nedenle kolay kredi almak için daha yüksek faiz ödeyebilirsiniz.
Bir başka sizlere kredi konusunda daha yardımcı olan ve işlemlerinizi daha hızlı bir sürede gerçekleştiren banka ise vadeli ve ya vadesiz mevduat hesabınızın olduğu bankalardır. Hele ki uzun vadeli olarak yatırdığınız bir mevduatınız varsa nispeden sizlere daha ılımlı yaklaşabilirler. Çünkü bir güvence olarak görürler. Bankalar her ne kadar sizlere çok düşük ya da yüksek faizli kredi verseler de onların ilk önceliği kendilerini korumak ve kredilerinin vaktinde ödemenizi sağlamak.

kolay kredi

SMS ile kredi almanın mümkün hale geldiği günümüzde aslında artık her banka kolay kredi verebilen bir bankadır. Tek yapmanız bir SMS atmanız ve diğer adımları takip etmeniz. Özellikle daha düşük miktarlarda ve vadelerde SMS ile kolay kredi alınabildiğini hatırlatalım.

Bir diğer önemli nokta ise sizin kredi notunuz. Aslında yukarıdakilerin hepsi doğrudan kredi notunuz ile alakalı bir süreçtir. Çünkü eğer kredi notunuz yeterli değilse ve bankanın anlık değerlendirmesinde yeterli güvene sahip değilse maalesef bırakın anında kredi almayı, zor uğraşlarla bile kredi almanız mümkün olmayabilir.

Eğer her zaman kolay kredi kullanmak istiyorsanız mutlaka kredi notunuzu yüksek tutmanız gerekir. Bunun için Kredi Notu Nasıl Yükseltilir başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu