İş Fikirleri

Kadınlar İçin İş Fikirleri

Daha önce iş fikirleri konusunda verdiğimiz örneklere bugün sadece kadınlar için iş fikirleri ile sizlere öneri konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Artık kadınların özellikle ev hanımlarının iş hayatına, ekonomi sistemine bir birey olarak katılması taraftarı olduğumuz için onların da üretimde ve hizmet sektöründe var olmaları gerektiği inancındayız.

Bizde kadınlar ne iş kurabilir ve onlar için iş fikirleri konusunda detaylı düşünürken bir çok fırsatın olduğunu gördük. Öyle ki bazı işler var ki sadece kadınlar yapsa daha çok gelir getirir ve müşteri potansiyeli daha çok olur düşüncesindeyiz. Siz değerli kadınlar için derlediğimiz kadınlar için işler listemiz aşağıdadır.

Güzellik Salonu Açmak
Bu özellikle bayan güzellik salonu olmakla birlikte bay-bayan karışık bir güzellik salonu da olabilir. Güzel görünme, bakımlı olma, saç kesimi, makyaj gibi bir çoğumuzun dikkat ettiği konulardır. En az ayda 1 defa olmak üzere herkesin güzellik salonlarına uğradığını sanıyorum. İşte herkesin ayda en az bir defa ziyaret ettiği güzellik salonlarına, bayan kuaförlerine bu kadar talep varken bu işi kurmak için iyi bir seçenek sizce de değil mi? Ayrıca bu işi yapmak için de işten anlamanıza gerek yok. Yanınızda çalıştıracağınız işten anlayan kaliteli personellerle bu işi yürütebilirsiniz. Hele ki çevrenizin geniş olduğunu düşünüyorsanız bu işin tam size göre olduğu kanısındayım.

Kuru Temizleme Dükkanı
Bir diğer kadınların kurabileceği yeni iş fikirleri arasında gösterebileceğimiz kuru temizleme işidir. Hep bahsediyoruz artık insanlar gündelik işlerinden veya ek işlerinden geçim sıkıntısından temizliğe daha az zaman ayırabiliyor. Özellikle de çıkmayan lekeler, temizlemesi zor olan kıyafetler için ve makinede yıkanamayacak kadar değerli ve önemli olan elbiseler kuru temizlemenin yolunu tutuyor. Sizce de son zamanlarda kuru temizleme dükkanları fazlasıyla artmadı mı?

Çocuklara İçin Etkinlikler


Bir kadın girişimci olarak hem eğlenerek ve severek hem de çok yorulmadan bir iş kurmak istiyorsanız bizce bu iyi bir alternatif. Çok fazla sermaye gerektirmeyen ve çocukların vakit geçirebileceği kreş, oyun parkı, resim boyama alanları gibi şeylerle insanların çocuklarının vakit geçirmesi için sizi tercih etmesi sağlayabilirsiniz. Eminiz ki sizde çocuklarınızın zaman zaman bu tür etkinliklere götürmüşsünüzdür.

Kozmetik Ürünler Standı
Bunu daha çok bir ek iş olarak görebilirsiniz ama müşteri potansiyelinize göre bu girişim sizin asıl işiniz olabilir. Özellikle AVM, mahalle pazarı, çarşı merkezleri gibi sığ yerlerde kozmetik ürünler standı açarak parfüm, deodorant, makyaj malzemeleri gibi ürünlerin satışı çokta zor olmayacaktır. Burda size önerimiz daha çok kazanmak için ucuz malzemeler değilde bilinen markaların kaliteli ve en çok satılan ürünlerine yönelmeniz.
Bunlar iş kurmak isteyen kadınlar için iş fikirleri için verdiğimiz örnekler.

Eğer mevcut bir işiniz varsa kadınların yapabilecekleri ek işler içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı