İnternetten Para Kazanma Yolları

0
772

internetten para kazanma

Bu yazımızda internetten para kazanma, gelir sağlama ve bunu ek iş olarak bütçesine katkı sağlamak isteyenler için internetten para kazanma yolları hakkında biraz bilgi vermeye çalışacağız. Bu sayede sizde evde oturduğunuz yerde bilgisayar başında ya da dışarıda seyahat halindeyken cep telefonunuzdan internette para kazanma yolları ile kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi artık günümüz teknoloji çağı ve bilgisayar ve cep telefonu kullanma alışkanlığımız son yılların zirvesinde. Böyle olunca da tüm girişimler ve yatırımlar bunlara paralel şekilde ilerlemiştir. En son ve başarılı örneklerini Amazon’un kurucusu Jack Ma ve PayPal’ın yaratıcısı Elon Musk ile etkili bir biçimde görmüştük. Ülkemizde de internet yatırımlarıyla büyük başarılar elde etmiş bir çok yatırımcı bulunuyor. Zaten bu konuda da önemli olan bu girişimleri ilk yapabilenlerden olmak. Onların ki de basit bir girişim olarak başladı ancak sonrasında uluslararası bir yatırım haline dönüştü. Ama şunu bilmenizde fayda var onlarda bir gün sizi gibi evde otururken bu işe girişmeye karar verdiler. O nedenle buradaki internetten para kazanma yolları fikirlerini incelerken kendinize bir kariyer başlatabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları

Makale Yazarlığı Yaparak
Birçok internet sitesi içerik üreterek para kazanmayı hedefler. Eğer sizde bir konuda bilgi sahibiyseniz ve yazma konusunda kendinize güveniyorsanız daha doğrusu kelime hazineniz çok ve kaleminiz güçlüyse bizce ikisi yeterlidir. Geri kalan kısmı bir konuda bilgi verme amacıyla içerikler üretmek. Genellikle bilginizin yoğun olduğu, eğitiminiz doğrultusunda yazılar kaleme alırsanız sıradanlıktan uzak bilgi yüklü içerikler üretebilirsiniz. Daha sonra yazdığınız bu makaleleri talep eden blog sahiplerine ya da bu işe aracılık edenlere satarak ciddi bir ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz.

 

Blog Açıp Kendi Kitlenizi Oluşturun
Eğer yukarıda bahsettiğimiz makale yazma konusunda biraz uzmanlaştıysanız ve sistemin nasıl işlediğini anladıysanız ayrıca yeterince de vakit ayırabiliyorsanız kendi blog ya da web sitenizi oluşturarak kendi okuyucu kitlenize ulaşabilirsiniz. Bunun devamında web sitenizde yayınlayacağınız reklamlarla gelirinizi katlayabilir hatta bunu bir marka haline bile dönüştürebiliriz. Son zamanlarda bir blog yazarlığından ünlü tasarımcılığa, usta aşçılığa, kariyer danışmanına, yaşam koçuna doğru hızla yükselen blog yazarlarını çok sık görmeye başladık. İsterseniz işe onların kariyer hikayelerini okuyarak başlayabilir ve daha önceki başarı hikayeleri size ilham verebilir. Çünkü herkesin ilgi gösterdiği şey her zaman popüler olma yolundadır.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanma
Bu aslında genellikle ev hanımlarının yaptığı ve çevresinde sattığı avon gibi markaların çeşitli ürünlerini satarak küçük bir komisyon kazandığı sistemdir. Bunu sadece mahalle de yaparak dahi para kazanılabildiğini gördüğünüze göre milyonlarca ürün ve milyonlarca insanın da internet kullanıp, internetten ürün satın aldığını göz önüne alırsak fazlasıyla karlı bir iş gibi görünüyor. Çünkü satabileceğiniz veya satımına aracılık ettiğiniz ürünler için hiç malı, ürünü görmeden para kazanmış olacaksınız. Tek yapmanız gereken aracılık etmek. Referans sistemi ile çalışarak internetten para kazanma her dönemin avantajlı bir işidir.

Fotoğraf Satarak Para Kazanabilirsiniz
Bu profesyonel fotoğrafçıların sık kullandığı bir yöntem ama artık fotoğraf tutkunu herkes bu işlerde yer alabiliyor. Bunun için stok fotoğraf biriktirip satan yerlere çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek başkaları tarafından kullanılmasını bekliyorsunuz. Her üretilen içerik için, her haberde ya da videoda fotoğraf kullanılıyor. Bunları oluşturanlar bir de fotoğraf çekmek için vakit ve enerji harcarsa işin hazırlanması çok daha uzayacaktır. Bu amaçla başkalarının çektiği fotoğrafları kullanma yoluna gidebilirler. Sistem şu şekilde işliyor; Siz çektiğiniz fotoğrafları gerekli düzenlemelerden sonra stok fotoğraf satan yerlere yüklüyorsunuz. İhtiyacı olanda o siteye girerek projesine uygun resmi satın alıyor ve sizin resim için belirlediğiniz beden size geçiyor. Bu şekilde milyonlarca fotoğraf çektiğinizi düşünürsek çok iyi projelerde resimleriniz neden sergilenmesin.

Çeviri Yaparak Ek Gelir Sağlayın
İyi derecede bildiğiniz bir yabancı dilin ya da elinizde sertifikası da olabilir, daha önce öğretmenlikte yapmış olabilirsiniz veya aktif olarak bu işle de uğraşıyor olabilirisiniz. İşte bu yetkinliklerinizi kullanarak internet üzerinden çeviri yaparak para kazanabilir ve ek gelir elde edebilirsiniz. Bu işin iyi tarafı zaten kendi ilgi alanınıza yönelik bir uğraş olabilir ve evinizden dahi çıkmanıza gerek olmadan müşterilere ulaşabilirsiniz. Bu freelancer denilen yeni girişim türlerinden bir internetten para kazanma yolları arasında.

Youtube Videoları ile Para Kazanma
Artık youtube video sitesini açtığımızda birbirinden farklı kişiler her konuda bilgi verme, yaratıcı şeyler ortaya koyup izlenme derdinde olduğunu görüyoruz. Bu şekilde bir çoğusu fenomen olma yolunda ilerlerken bir anda inanılmaz bir gelir sahibi oluyorlar. Hatta öyle ki birçok youtuber izlenmek için çeşitli çılgınlıklar dahi yapıyor. Artık cep telefonuyla dahi video çekilip paylaşılabildiğini düşünürsek yaratıcı olup sıradanın dışında videolar çekip paylaşmanız size inanılmaz bir gelirin kapısını açacaktır. Unutmayın burada tek sermayeniz kameranız ve siz. Geri kalan sizin yaratıcılık ve hitabet şekliniz.

Elde Yaptığınız Ürünleri Satın
Evinizde ya da küçük atölyenizde imal ettiğiniz incik, boncuk, nakış, patik, lif gibi ürünleri doğrudan müşterisine ulaştırarak satabilirsiniz.

Özellikle çeyizlik ürünleri birçok internet sitesinde ilan ekleyerek insanların beğenisine sunarak satıp, kargo ile de onlara gönderebilirsiniz. Bu başta ev hanımları olmak üzere birçok kişinin başvurduğu bir internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Bu sayede kendinize çarşı, pazarda butik dükkanı ya da stant açmanıza gerek kalmadan kolayca pazarlayabilirsiniz.  Daha önce sizlere bu konuda evde iş imkanları ve fikirleri başlıklı yazılarımızda yer vermiştik. Bir çok evde para kazanma yönteminin bu kadar ilgi görmesinin arkasında da aslında bu sebep yatıyor.

internetten para kazanma

İkinci El Ürünlerinizi Değerlendirin
Hepimizin çok sevdiği ama artık kullanmadığımız, ihtiyacımız olmadığı içinde kullanmadığı ürünler vardır. Bunları bir türlü atamayız ya da atmak için henüz yeni durumdadır. Bu tür eşyalarınızı ikinci el ürünler satılan yerlere ekleyerek başkalarına göstererek satabilirsiniz. Bu konuda başta kitap, dergi, elektronik ürünler olmak üzere artık günümüzde elbiseden ayakkabıya ev eşyasından her şeye kadar ikinci el ürünü satışı mümkün. Zamanında çok paralar vererek satın aldığınız ürünleri daha düşük bir fiyata satarak hem evinizde, dolabınızda kendinize yer açmış olursunuz hem de para kazanmak için iyi bir yöntem bulmuş olacaksınız. Bu sayede geri dönüşümlü bir şekilde internetten para kazanma yöntemiyle para kazanırsınız.

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın