Bilgiİş Fikirleri

İngiltere Aşçı Maaşları Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

İngiltere, Amerika’dan sonra en fazla dışarıdan göç alan ülke olarak geçer. Özellikle öğrenciler hem dil öğrenmek hem çalışmak için İngiltere’yi tercih ediyor. Ayrıca yurt dışında çalışmak isteyip uygun şartları İngiltere’de bulanlar da burada çalışmaktadır. Özellikle Londra bu noktada en fazla göç alan şehirdir. Londra’da Asya kökenli insanlardan tutun Hindistan ve Arap ülkelerinden gelen pek çok insanı bir arada görmeniz mümkündür. Ülkede her meslekten insan iş bulabiliyor. Bu mesleklerden birisi de aşçılıktır. İngiltere aşçı maaşları ile ilgili merak ettiğiniz ne varsa bu yazımızda bulabilirsiniz.

İngiltere’de İş Yapmak İsteyenler Aradığınız Yerdesiniz!

Yurt dışında çalışmak isteyen kişiler kendi meslekleri doğrultusunda iş ilanlarını yakından takip etmektedir. Bu iş bakılan ülkelerden bir tanesi ise İngiltere’dir. İngiltere’de çalışmak isteyen kişiler için 2 tür meslek grubu bulunmaktadır.

  • Kendi meslek alanında eğitimini almış ve yaptığı işte uzmanlaşmış ülkede bulunan herhangi bir kurumsal firmada tam zamanlı olarak iş yapabilecek kişiler
  • Dil veya üniversite eğitimini burada yapmak için gitmiş ama herhangi bir meslek alanında uzmanlığı olmayan isteğe bağlı olarak tam ve yarı zamanlı işlerde çalışabilecek vasıfsız kişiler
blank

İngiltere’de Aşçılar ile İlgili Bütün Merak Ettikleriniz!

Bu iki gruba mesleklerle örnek vererek açıklayalım. İlk grup içinde mühendislik, doktorluk, öğretmenlik, aşçılık, mimarlık, yazılımcı, avukat gibi işinde uzmanlık gerektiren meslek grupları var. İkinci grupta ise part-time görebileceğiniz işler vardır. Garsonluk, otel görevlisi, tezgahtar, güvenlik görevlisi bu grup için verilebileceğimiz örnekler arasında. İngiltere’de her meslekte iş bulabilirsiniz. Aşçılık alanında ise Türkler kendi iş yerlerini kurma açısından daha şanslı sayılırlar. Kendi ülkemizin lezzetlerini başka ülkede ön plana çıkartmak pek çok kişinin hayal ettiği bir durumdur. İngiltere aşçı maaşları ise bu noktada iyi bir getiri sağlar.

blank

İngiltere’de Aşçı Maaşları Ne Kadardır?

İngiltere aşçı maaşları bulunduğunuz şehre göre değişkenlik gösterir. Bu yüzden bahsedeceğimiz rakamlar kesinlik belirtmez. Genel olarak İngiltere’de çalışan bir aşçı ortalama olarak 20 ila 30 bin sterlin arası maaş almaktadır. Eğer çalıştığınız restoranda baş şef iseniz alacağınız maaş 35 ila 55 bin sterlin arasında değişecektir.

Yurt dışında merak ettiğiniz mesleklerin maaşını öğrenmek için Ekonomistx’tin yazılarını okumalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu