İncelemeÜniversite

İktisada Giriş Zeynel Dinler

Zeynel Dinler, hem iktisat okuyanlar için iyi bir iktisada giriş ders notları kaynağı hem de KPSS’ye hazırlananların baş ucu kitabı ile bir çok İİBF öğrencisine oldukça bir kaynak durumundadır. Bu yazımızda bu kitabı merak edenler için neden onu tercih etmeleri gerektiği hakkında bilgilere yer vermeye çalışacağım. Başta kendi tecrübelerimden oluşan serüvenimde çokça faydasını gördüğüm için tanıtma gereği duydum. Hem böylece sadece kitap ücretinden fazlasını hak eden bu kitap için bir teşekkür etmiş gibi olacak.

Zeynel Dinler, her ne kadar kendisinden ders alma şansım olmasa da faydalı ders notları ve kitapları ile herkesin yakından tanıdığı bir iktisat profesörüdür. En bilinen kitapları “İktisada Giriş” ve “Mikro Ekonomi” kitaplarıdır.

İktisada Giriş

Bu kitap, iktisada giriş ders notları kapsamında iktisadı derinlemesine öğrenmek isteyenler için için iyi bir kaynaktır. Yani bana göre mezun olmak için değil, iktisatçı olmak isteyenlere yönelik hazırlanmıştır. Anlatım dili, iktisat gibi zor bir konuyu akılda kalıcı şekilde anlatması bana göre en önemli özelliğidir. Zeynel Dinler iktisada giriş kitabını sizlere ısrarla tavsiye ederim.

Mikro İktisat

Zeynel Dinler hocanın mikro iktisat kitabı ise yine faydalı bir ders notları argümanı. Onun yanında özellikle KPSS hazırlananlar için baş ucu kitabı. Özellikle oradaki örneklerin bir çoğunun KPSS soruları ile benzerliği akıllara soruyu hazırlayanların dahi bu kitaptan faydalandığını düşündürmektedir.

Eğer KPSS’ye hazırlanıyorsanız önemli gördüğümüz ve işinizi kolaylaştıracak mikro iktisat formülleri gibi bazı kısaltmaları bilmeniz size fayda sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı