Hiç Özel Ders Vermeyi Düşündünüz mü?

0
306

Eğer bir şeyler yapmak için kara kara düşünüyorsanız ve aklınıza yapacak bir iş gelmiyorsa biraz kendinize odaklanın ve yeteneklerini keşif etmeye çalışın. Belki de aradığınız şey sizin özünüzde vardır ve siz bunun farkında değilsinizdir. Ne demek istediğimizi biraz açarsak; bir ek iş olarak ya da boş zamanlarınızı değerlendirerek kazanç sağlamak istiyorsanız yetenekleriniz, bilginiz doğrultusunda özel dersler vererek para kazanabilirsiniz. Bu konuda size birkaç seçenek sunarak belki de sizin de sahip olduğunuz bir yeteneği keşfetmenize yardımcı olabiliriz.

Direksiyon Dersi Verebilirsiniz
İlk ehliyet aldığınız dönemlerde nasıl araba kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Biz tahmin edebiliyoruz. Çok acemiydiniz, heyecanlanıp pratik eksikliğiniz vardı. Belki de aracınız yoktu ve trafiğe çıkmaktan korkuyordunuz. Merak etmeyin sizin gibi bir çok kişi bu durumda. İşte bunu avantaja çevirebilmenin tam zamanı ve kendi aracınızla direksiyon eğitimi almak isteyenlere özel ders vererek araba sürme konusunda başkalarına yardımcı olabilir ve ek gelir kazanabilirsiniz.

Yabancı Dilinize Güveniyor musunuz?
Yabancı dil artık herkesin bilmek istediği ve özellikle iş hayatında ihtiyaç duyulan bir konu. Bu nedenle eğer yabancı dilinize güveniyorsanız bunu hemen avantaja çevirerek başkalarına da öğretmek için özel ders girişimine başlayabilirsiniz. İster kendi evinizde bir oda organize ederek isterseniz de özel ders almak isteyen kişinin evinde günde 2-3 saat çalışma ile yabancı dil eğitimi verebilirsiniz.

Okul Öğrencilerine Derslerinde Katkı Sağlayın
Başta matematik olmak üzere geometri, fen bilimleri, Türkçe gibi bir çok derste öğrenciler zorluk çekiyorlar ve dershanelere gitme zorunluluğu doğuyor. Buna rağmen bile sınavlarda başarısız olunabiliyor. Siz üniversite mezunu iyi bir matematik ve diğer konulardan birinin bilgisine sahipseniz bunu ilk okul ve lise çağındaki öğrencilere uygun fiyatlı özel dersler vererek ek gelir imkanı sağlayabilirsiniz.

Müzik Aletleri Dersi Verebilirsiniz
Bu biraz yeteneğe bağlı konulardan birisi olsa da bir çok kişi bir müzik aletini çalmayı hep istemiştir. Sizde çaldığınız müzik aletine bu şekilde başlamıştınız. Çok iyi bir müzik aleti çalabileceğiniz gibi konservatuar eğitimi alarak işinizde uzman dahi olabilirsiniz. İşte bunun için çevrenizde müzik aleti çalmak isteyenlere ulaşarak onlara da öğreterek ek gelir kazanabilirsiniz. Özellikle bağlama, gitar, piyano, keman, saksafon ve bateri gibi saz aletleri en çok ilgi görenler arasındadır.

Resim Yeteneği Herkeste Yoktur
Bizim gördüğümüz kadarı ile resim yapmak çok zor gibi görünen ama bir o kadar da eğlenceli olan bir iştir. Eğer resim konusunda bilgi ve yeteneğiniz varsa neden resim meraklılarına hemen ulaşarak onlara da öğretmiyorsunuz? Resim yeteneğiniz çok iyi olabilir hatta resim konusunda iddialı da olabilirsiniz ama yaptığınız resimler milyon dolarlık müzayedelerde yer almayacaksa size ne faydası var? Para kazanmak için bunu fırsata çevirmek için evde özel ders vererek başkalarıyla da paylaşmanız gerekir.

Özel Ders Almak isteyenlere Nasıl Ulaşılabilir
Bir çok kişi özel ders almak ,sizin gibi yetenekli kişilerde bunu fırsata çevirerek para kazanmak isteyebilir. Bu nedenle sizin onlara ulaşmanız lazım. İşe herkesin çok sık geçtiği, kalabalık yerlere ilan, broşür dağıtarak, duvarlara küçük etiketler halinde konuyu ve numaranızı yazarak başlayabilirsiniz (çevreyi kirletmeden). Birkaç işinizden sonra internette reklam vererek ya da bu işler için özel açılmış internet siteleri, bloglar, sosyal medya hesapları gibi yerlerden doğrudan çevrenizdekilere ulaşma imkanınız mevcut. Bu konuda detay isteyen arkadaşlar iletişim kurabilirler.

Bu saydıklarımızın size uygun olmadığını düşünüyorsanız verdiğimiz diğer iş fikirleri örnekleri inceleyerek kendinize evde iş imkanı yaratabilirsiniz.

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın