Hakkımızda

“Ekonomist” olma yolunda emin adımlarla ilerleyen, ortak amaç için bir araya gelmiş kişilerin girişimi ile yayın hayatına başlamış bir topluluğuz. Amacımız ilgi alanımıza giren, eğitimini aldığımız ve az çok bilgi sahibi olduğumuz konularda haberler yapmak, köşe yazıları kaleme almak, okuyucumuza bilgi vermek ve bunları yaparken de araştırmak, çok daha fazlasını öğrenmektir. Bizler kendimizi yeni nesil ekonomist olarak tanımlayarak olağanın dışına çıkarak ekonomiyi yeniden yorumlama amacındayız. Bu yeni teoriler ortaya atacak ya da klasik ekonomi doktrinin dışına çıkarak arz talep denklemini yeniden yazacağız anlamına gelmiyor (en azından şimdilik). Bahsettiğimiz fikirsel ve yorumsal farklılıklar ortaya koymak.

EkonomistX adındaki anlam ve X’in orada belirttiği; belirli bir görüşün olmadığı tek bir görüşe yer verilmediği matematik ve ekonomideki x bilinmeyenini temsil etmektedir. Böylelikle aynı konuda iki farklı yazarın zıt görüşlerini okuma şansı bulabileceksiniz.
Bünyemizde kariyer anlamında önemli yerler edinmiş kişiler: akademisyen, öğretim görevlisi, kamu memuru, özel sektör çalışanı ve öğrenci gibi çeşitli sesler bulunmaktadır.

Kısaca burası yeni jenerasyonu temsilen, insanlara Smith ve Keynes’in dışında da görüşlerin olduğunu günümüz yüz yılının sisteminin ve politikalarının çok daha farklı işlediğini göstermek için var olacaktır.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı