Farklı Ek Gelir Kazanma Yöntemleri

4
909

Daha önce bir çok farklı ek gelir kazanma yöntemlerinden bahsetmiştik. Bir diğer farklı gelebilecek ve bir çok kişinin bilmediği işlerden bahsedeceğiz. Bugün sadece maaşı yeterli olmayan kimseler değil iyi kazanmasına rağmen sırf kolay ve eğlenceli olduğu için ve kendileri için ekstra gelir elde etmek isteyenlerde bu işlere yönelebilir. Bu alanda pek çok kazançlı iş mevcuttur. özellikle evinde tek yaşayan ve fazla odası olan kimseler evlerinin bir odalarını kiraya verebilirler. Daha çok Avrupa ve Amerika dizilerinde gördüğümüz bu durum günümüzde ülkemizde de yaygınlık göstermeye başlamış gibi. Bu aylık haftalık ya da günlük olarak kiralanabilir bu yöntem ile hem evinizin boş kalan odası değerlenmiş olacaktır, hem de ek ücret kazanmış olacaksınız. Özellikle otel fiyatları oldukça yüksek olduğu bu dönemde odanızı kiralamak hem karşı taraf için uygun olacaktır hem de sizin için ekstra bir gelir kapsı olacaktır.

Evcil Hayvan Bakıcılığı İle Gelir Elde Edin

Yine genellikle yurt dışı dizilerinde gördüğümüz bakımı kolay olan kedi, muhabbet kuşu, balık ve köpek gibi evcil hayvanların bakımını üstlenebilirsiniz. Bu iş ile değişken oranlardan ücret alabilirsiniz. Günün yoğunluğunda başkalarının vakit ayıramadığı evcil hayvanların bakımını kendi evinizde ya da onların evinde yapmak istiyorsanız iş ilanları sayfasına ilan verebilir ve bu alanda kendinize müşteriler toplayabilirsiniz. Bu yakın zamanda duyduğum önemli ek iş fırsatlarından birisi. Çünkü küçük dostlarımızın da bakıma ihtiyaçları var.

Gizli Müşteri Olarak Ek Kazanç Elde Edin
Bu bir çok kişinin bilmediği ve firmaların da sık kullandığı gizli müşteri olarak bazı kurumsal firmaların hizmet verdiği şubelerine giderek müşteri gibi gözlem yapıp, fotoğraf çekerek rapor hazırlamanız istenir. Böylece gidilen her mağaza için belirli ücret ödemeleri olacaktır. Bu şekilde siz onların gizli bir denetçisi olacaksınız ve iş veren firmalarda kendi çalışanlarını ve şubelerini denetleme fırsatı yakalayacaklardır.

Online Öğretmenlik Yaparak Ek Gelir Kazanma İmkanı
Gelişen teknoloji ve internet dünyası ile uzmanı olduğunuz her hangi bir alanda sanal eğitim vererek ek gelir elde edebilirisiniz. Bu internetten para kazanma yöntemlerinden en etkililerinden. Örneğin yabancı dil bilginiz varda bu bilgilerinizi öğrenciler ile paylaşarak oldukça yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Tabi bunu daha profesyonel bir sisteme oturtarak işinizi büyütebilir ya da mevcut kurulu bir sistem başvuru yapıp onlara dahil olabilirsiniz. Bunlara ek matematik, tarih gibi konulara da ilginiz varsa bu alanda da evinizde çalışma yaparak gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

Kişiye Özel Hediyeler Yaparak Yüksek Miktarda Ek Gelir Elde Edebilirsiniz
Hediye her dönemin önemli bir nesnesidir. Bir çok nedenle hediyeler alınıp verilebilir. Artık hediyelik eşyalarda sıradanlığını kazandığından insanlar daha yaratıcı hediyelere yönelme düşüncesindeler. Hediyelik el işleri ve kişiye özel hediyelik işleri yaparak kendinize gelir kapısı açabilirsiniz. Müşterilerin talepleri doğrultusunda oluşturacağınız ürünlerde bu iş fikri için tasarım ve yaratıcılık yönünüzün güçlü olması gerekiyor. Bunun için ufak bir araştırma yaparak işe başlayabilir ve birkaç sosyal medya sayfasında kendi ürünlerinizi tanıtarak satış yapabilirsiniz.

4 Yorum

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın