Evde Paketleme İşi ile Nasıl Kazanabilirsiniz

14
5107

Evde Paketleme İşi

Birçok kişinin ilgilendiği evde paketleme işi hakkında daha önce biraz bahsetmiştik. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini evde paketleme işi yaparken hangi yöntemleri izlemenizi evde paketleme işi iletişim bilgileri hakkında detaylı bir yazı yazmıştık. Bugün de acaba ne gibi ürünler evde paketlemeye uygun, nasıl yapılır gibi yöntemlerden bahsetmeye çalışacağız.

Bir çok ürünün farklı yöntemlerle hızlıca yapılıp teslim edilebilmesi ve hangi ürünleri nasıl yapabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olmak için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Evde Kürdan Paketleme İşi
Bu seçenek en çok tercih edilen evde paketleme işi olarak ilgi görüyor. Çünkü üretim aşaması makinelerle sağlansa da ambalajlanıp tükteticiye aktarması o kadar kolay olmuyor. İş veren firmalar da bu külfetli işten zaman kazanmak ve maliyetleri düşürmek için evlere iş veriyor. Kolay görünse de aslında yapılması oldukça zor bir işlemdir. Sivri ve küçük kürdanları yerleştirmek onları sayısına göre dizmek biraz sıkıcı gelebilir. Ama bir sistematiğe bağladığınız zaman dakikalar içerisinde bir paket kürdan paketleyebilirsiniz.

Evde Kına Paketleme
Hepimiz illaki bir düğün, nışan ya da kına gecesi organizasyonuna gitmişizdir. Küçük özellikle kına gecelerinde geline kına yakıldıktan sonra davetlilere küçük paketler halinde dağıtılan kınaların nasıl hazırlandığını biliyor musunuz? İşte evde kına paketleme işi tamda burada karşınıza geliyor.

Kına paketlemesi nasıl yapılır: kilolarca alınan kınalar belirli gramaj ya da ölçeklerde küçük naylon poşetlere konur. İnce kartondan yapılmış ya da tülden süs paketlerine konarak dağıtılmaya hazır hale getirilir.

Evde Mum Paketleme
Bu işlem ise aynı şekilde üretilen mumların küçük ya da paketlere, süs eşyası olarak kullanılanları da parlak ambalajlara hediyelik paketlere yerleştirilerek hazırlanır. Böylece binlerce onbinlerce paketlenmiş mum tüketiciye ulaşmayı bekler. Çevrenizde mum üretimi yapan bir tesis varsa hemen evde mum paketleme işi arayışına girebilirsiniz. Özellikle yıl başında süs eşyası, hediyelik gibi amaçlarla çokça tercih edildiği görülüyor.

mum

Çorap Paketleme İşi
Yine bir diğer az zahmetli ve her dönemin ilgi gören kesinlikle çorap işidir. Tekstil ya da fabrikalarda üretilen çoraplar ambalajlanarak satılmayı bekler. Özellikle kış aylarında daha yoğun iş imkanı bulabileceğiniz bu iş fikri için hiç evinizi dahi kirletmeden eğlenerek yapabileceğiniz bir işlem. Hatta kendinizde toptan çorap üretimi yapan yerlerden çorap alarak paketleyip doğrudan satışını dahi yapabilirsiniz.

Plastik Bardak Paketleme
Kullan at tarzında olan ve çok ucuz fiyatlarla satılan bardaklar binlercesi üretildikten sonra peketlenmeyi bekler. Bunun içinde çoğu firmalar yardımcı arayışına girerler. Bunların paketlenmesi sürecine dahil olarak kendinize bir ek iş imkanı yaratmak isteyebilirsiniz.

Yara Bandı 
Kimsenin ihtiyaç duymak istemediği ama nadirde olsa aradığımız ve evde bir paket dahi bulunması önemli olan yara bantları partiler halinde üretilerek sizlere verilir. Önceden hazırlanmış yara bandı kutularına yerleştirilerek dağıtıma çıkar. Bizim temennimiz sizin para kazanmanız olsa da umarız kimse o yara bantlarına ihtiyaç duymaz.

Umarım sizlere verdiğimiz bu evde iş fikirleri para kazanmanıza yardımcı olur. Bu işleri nerden bulabileceğinizi ve firmaların paketleme işi iletişim bilgilerini daha önceki yazımızda paylaşmıştık. İsterseniz diğer yazımıza giderek kendinize hangi şehirde olduğunuza göre İstanbul, İzmir, Ankara, Konya, Bursa gibi büyük illerimiz başta olmak üzere her yerden firmalara nasıl ulaşabileceğiniz konusunda bilgiler edinebilirsiniz.

14 Yorum

  1. Ben samra acil iş arıyorum eve benim yaptığım bı iş bana acil lazım bu iş İstanbul Eyüp Akşemsettin geri dönüş yaparsanız sevinirim.

  2. merhaba istanbul başaksehirde oturuyorum paketleme işleri yapiyorum 9 yıl paketleme tecrubm var disiplnli calisma sekliye verilen isi zamaninda teslim edilir.şartlarimz surekli çalisma bicimi cp no 5458584834

  3. %49 engeliyim ağır işlerde çalışamıyorum tüm gün evde vakit geçiyorum özenle titizlik ürünleri hazırlayacak bolca zamanım var bu işe fazlasiyla ihtiyacım var. İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.

  4. Merhaba bu işleri yapacağıma inanıyorum yeterince boş vaktimde var zaten zamanımı değerlendirmek istiyorum ve paraya da ihtiyacım var isteğimi değerlendirirseniz çok sevinirim 🙂

  5. Evde ek is yapmak istiyorum kocaeli kandıra da ikamet ediyorum kargo olarak gonderilir ise 10 kisilik gurubumuz var iyi isler cikarabiliriz.iletisime gecerseniz sevinirim.

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın