Evde Ek İş İmkanı Fikirleri

14
1683

Evde İş İmkanı

Bir çoğumuz evde iş imkanı fikirlerini araştırarak evde ek iş yaparak gelirimizi katlamayı düşünürüz. Hele ki böylesine ekonomik olarak sıkıntılı dönemlerde daha çok kişi bu tür imkanlara ihtiyaç duyar. Özellikle yüksek enflasyona karşısında geçim yapmakta zorlandığımız bir gerçek.

Hal böyle olunca gelirimize ek bir katkı sağlamak için çabalamak durumundayız. Sizin için birçok evde iş imkanı seçeneğini derlediğimiz yazılarımızı okuyarak aralarından tercih yapabilir ya da çoğunu sırayla yürütebilirsiniz. Bizim önerimiz bir konuda uzmanlaşarak daha hızlı ve güzel işler ortaya koymanız.

Evde Ek İş

Genellikle evde ek iş kadınların tercih ettiği bir seçenektir. Çünkü evdeki işlerden artan zamanlardaki boşluğu bu tür girişimlerle kapatarak bir şeyler yapmak isterler. Ama sadece ev hanımları değil erkeklerin de bu tür işlere yöneldiğini görüyoruz. Bu nedenle evde ek iş sadece ev hanımlarının yapabileceği işler ya da işi gücü olmayanların tercih ettiği bir seçenek olarak düşürmeyin. Bizce normal işlerinizden arta kalan zamanlarınızda bu tür faaliyetlere zaman ayırabileceğinizi düşünüyorsanız başlamak için iyi bir gün. Eğer sizin de ihtiyacınız varsa mutlaka bu seçeneklere göz atın.

Evde Yapılacak İşler

Son zamanlarda o kadar çok evde yapılacak işler ve imkanlar çoğaldı ki evde ne iş yapabilirim diye düşünmenize hiç gerek yok. Sadece bizim önerdiğimiz birbirinden farklı sayısız evde yapılacak işler listesi mevcut. Neden birisi size göre olmasın ve para kazanmanıza yardımcı olmasın? Eğer sizde evde ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız hemen diğer yazılarımıza göz atın. Yine de başlıklar halinde sizlere birkaç örnek vererek ön fikir olmasına yardımcı olalım.

Evde Ne İş Yapabilirim

 

Herkesin birbirinden farklı yeteneğinin ve el becerisinin olduğunu düşünürsek bu konu değişkenlik gösterebilir. Ama yine de bir çoğumuzun kolayca yapabileceği evde ek iş imkanları mevcut. Bazılarını sıralayarak evde ne iş yapabilirim diye düşünenlere yardımcı olmaya çalışalım. İşte buyrun size günlük işler ve sizi aydınlatacak bazı iş fikirleri: evde paketleme işi, yemek tatlı baklava pasta pişirme özellikle sarma ve dolma, etiket yapma, mum sabun gibi üretimler, süs bitkisi çiçeği yetiştiriciliği, boyama, dikiş, incik boncuk el işi, telefon başında konuşarak, müşteri veya satış temsilcisi gibi. Bu iş fikirleri hakkında bir çoğunu örnekleyerek açıklamaya çalıştık diğer yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

İnsanlar Neden Ek İş Yapma Gereği Duyarlar?

Şüphesiz bu isteğin başında insanların yetersiz gelirlerini arttırmak istemeleri, ek gelir elde etme amacı, günlük işlerden arta kalan zamanı değerlendirme isteği, boş zamanlarını fırsata çevirme amacı, çalışmayı sevdiğinden her anı verimli kullanma isteği. Bazen de hobi amaçlı bir şeyler yaparak can sıkıntısını giderip ilave olarak da bunu kazanca dönüştürmek istedikleri için ilgilenirler.

Evden İş İlanlarını nerden bulabilirsiniz?
Biz elimizden geldiği kadar sizler için evde iş imkanı seçenekleri kapsamında genel iş fikirlerini sunmaya çalışıyoruz. Ama siz bununla yetinmeyerek firmalarla sürekli iletişim halinde olarak onlardan iş talep etmeniz gerekir. Birkaç iş deneyiminden sonra zaten devamlı çalıştığınız firmaların olacağını göreceksiniz. Sadece büyük fabrikalar, iş yerleri olarak değil küçük atölye, tekstil gibi yerlerin daha çok dışarıya iş verme konusunda istekli olduğunu göreceksiniz.  

Konuya biraz daha bölgesel yaklaşarak çevrenizdeki eve iş veren firmaları tespit etmeniz daha mantıklı olacaktır. Çünkü gerekli malzemeleri onlardan temin edip evinize getirip çalışmanız kolay olmalı ki daha kısa sürede teslim edebilesiniz. Bu firmaların zaman ve maliyetten tasarruf etmek amacıyla yaptığını hatırlatalım. Bu konuda belki de en şanslı kişiler İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasındaki kişilerdir. Buna ek olarak tekstil konusunda gelişmiş Bursa, Denizli ve Konya gibi illerimizde de bu fırsatları bulabileceğinizi düşünüyorum. Kocaeli ve Gebze de yoğun sanayi kentleri olduğundan bu tür fırsatların seçeneği artacaktır.

Hemen diğer evde ek iş imkanı fikirlerini inceleyerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

14 Yorum

  1. Ben izmir-Bayraklı’da oturuyorum.Lütfen cevap verirmisiniz çok acil işe ihtiyacım var.Aslında biz 2kişi yapacağız eskiden beri bu işlerde tecrübeliyim.

  2. Çanakkale Biga’da oturuyorum. Kokulu taş, doğum günü ve bebek mevlüt kıyafeti, kapı süsü, nışan tepsisi ve bavulu süsleme, kolonya şişesi süsleme, tesbih, kadife kutu kaplama, bebek ve kına sepeti, gelin çiçeği, tacı, kına ve nedime tacı hediyelik objeler, tütü etek, takı çalışmalarım var. Bunları değerlendirmek istiyorum gerekirse ekip kurabilirim. Evlere iş veren firmalar yardımcı olursa çok sevinirim.
    Facebook Yavuz Hayal (Hayal Dünyam) instagram yavuzhayal

  3. Merhaba istanbul kartalda ikamet ediyorum belirtiğiniz isler titizle ve ozenle teslim edebilirz dilerseniz h.sonu alabiliriz ve sonrasında is bittikten sonra teslimde edebiliriz ihtiyacimiz var yardimci olurmusunuz paketleme duzenleme boncuk dizme yastk ici doldurma zarf davetiye vs isler yapilir

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın