Ev Hanımlarının Yapabileceği Ek İşler

15
1841

Ev hanımları, ek gelir elde etmek için pek çok farklı seçenekleri göz önüne alabilirler. Ev hanımları evde ek iş yaparak hem ev ekonomisine katkıda bulunabilirler hem de kendi masraflarını en aza indirip birikim yapabilirler. Ev hanımlarının evde yapabilecekleri pek çok seçenek mevcuttur. Evde yemek yaparak para kazanmakta bu seçenekler içinde mevcuttur. Özel davetler için pasta, tatlı ve aperatif yiyecek yaparak geçimlerine katkı sağlayabilirken, el becerisine en uygun yemekleri de yapabilirler. En çok istenen yemeklerin başında yaprak sarma, dolma ve börek çeşitleridir. Yine müşterilerinizin isteklerine bağlı olarak yemek yapıp satışını yapabilirsiniz.

İğne Oyası Yaparak Ev Hanımları Geçimlerine Katkıda Bulunabilirler
İğne oyası hem görselliği hem de kullanışlı olması itibari ile çok istenen el emekleri arasında yer alır. Fiyatları da oldukça yüksektir. Hızlı ve düzgün bir şekilde yapılacak olan el emekleri yüksek fiyatlardan kolayca satılabilir. İğne oyası için bir iğne ve ipliğe ihtiyacınız vardır. Yapımı bir hayli kolay olan iğne oyalarına talepte oldukça fazladır. Ne kadar güzel ve temiz çalışılırsa kazanılan ücrette o kadar aratacaktır. Çeyizlik ya da aksesuar olarak yapılan iğne oyalarını ister sosyal medya üzerinden isterseniz de dükkanlar üzerinden satışa çıkarabilirsiniz. Bununla beraber, lif, patik ve diğer el işlerini de yapabilirsiniz. Özellikle son zamanlarda oldukça revaçta olan keçe ürünlerinin yaparak turistik mekanlarda satabilirsiniz.

Origami Bebek Yaparak Yüksek Miktarda Gelir Elde Edin
Orgami oyuncaklar çok fazla trend bir hale gelmiştir. Origami bebekler yün iplerden sık iğne yöntemi ile yapılan bir oyuncak türüdür. Japonya’da oldukça moda olan bu bebek akımı türkiye’yi de etkisi altına almıştır. Sizde bu akımın bir parçası olup origami bebek yaparak yüksek miktarlarda ek gelir elde edebilirisiniz. Origami bebek fiyatları 50 tl ile 100 tl arası değişmektedir. Özellikle çizgi film karakterlerini bebek haline getirip satışa sunduğunuzda alım miktarı da artacaktır. Bu organik bebekleri doğru ve güzel bir şekilde yaptığınız takdirde asgari ücrete yakın paralar kazanabilirsiniz.

Evde Kokulu Taş Yapara Yüksek Kazanç Elde Edebilirsiniz
Kokulu taş yapımı oldukça kolay ve zevkli bir iştir. Bunun için birkaç malzemeye ihtiyacınız vardır. Bu malzemeleri hobi mağazalarından temin edebileceğiniz gibi online satış mağazalarından da temin edebilirsiniz. Belirli kalıplara dökülen malzeme donduktan hemen sonra boyanır ve süslemeye alınır, tüllerle ve boncuklarla süsleyebilirisiniz. Özel günler için sipariş alabilir ve oldukça yüksek miktarlarda paralar kazanabilirsiniz. Bununla beraber, çiçek aranjmanları da yapabilir ve daha yüksek fiyatlarda ücretler kazanabilirsiniz.

Tespih Dizme İşi İle Ek Gelir Fırsatı
Tespih dizimi yaparak iyi bir gelir elde etmeniz mümkündür. Evlere tespih işi veren dükkanlardan ya da firmalardan malzemeleri alarak tespih dizim işlemi yapabilirisiniz. Bunun için firmalar tespih başına belirli ücret ödemektedir. Tespih dizim işinin yanında boncuk dizim işi ve toka montaj işleri de yapabilirsiniz. Eğer mevcutta bir ekibiniz varsa işler daha hızlı gerçekleşir ve sizde daha fazla kazanabilirisiniz. Yapacağınız işlerde görselliğe ve temizliğe önem vererek iş vereni memnun edebilir ve işi devamlı hale getirebilirsiniz.

Sabun Yaparak Para Kazanın
Ev kadınlarının yapabileceği bir diğer alternatif seçenekte tabi ki kokulu, güzel sabunlar yapmak. Gerekli malzemeleri temin ettikten sonra kalıplara yerleştirerek oluşturulan ürünler güzel kokularıyla ve farklı hediyelik ambalajlarıyla iyi bir girişim seçeneği olabilir.
Dikiş ve incik boncuk işi
El işinden farklı olarak daha muhtelif dikiş ve incik boncuk işleri şüphesiz kadınların en çok uğraştıkları şeyler arasındadır. Özellikle pantolon paçası, etek boyu, daraltma kısaltma gibi işler üretim sonrası gerekli olan ve bir çok kişinin yapmak zorunda olduğu seçenekler olduğundan terzi dükkanı dahi açmadan basit bir dikiş makinası ile el emeğinizi kullanarak kendinize butik bir atölye oluşturabilirsiniz. Bu kadınların evde yapabileceği en iyi iş fırsatlarından birisidir.

Sizde diğer ilanlarımızı inceleyerek ev hanımlarına işveren firmaları inceleyerek gerekirse telefon numaraları ile arayıp iletişim kurarak bu seçeneklerden birisini değerlendirebilirsiniz. Çünkü artık evde oturup televizyon izleme devri geride kaldı. Erkekler kadar ev hanımları da iş hayatına katılma durumunda. Bu nedenle ev hanımlarına evde iş imkanları arasından istediğinizi ve size uygun olanı değerlendirebilirsiniz.

15 Yorum

  1. Arkadaşlar çok soru geliyor. Biz burada çeşitli işleri sizlere fikir olsun diye paylaşıyoruz. Kendinize uygun olanı çevrenizde olabilecek işleri takip edip bulabilirsiniz. Umarım herkes faydalı bir iş bulabilir.

  2. Izmit kartepede oturuyorum 24 yasindayim bi cocuk annesiyim bu ise cok ihtiyacim var esim tek calisiyo bende esime yardim etmek istiyorum geri donus olursa cok sevinirim…

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın