İş Fikirleri

Düşük Sermayeli İş Fikirleri

Eğer iş fikirleri konusunda biraz birikmiş bir sermayeniz var ve iş kurmak istiyorum diyorsanız birde ne iş yapabilirim diye düşünüyorsanız buradaki iş fikirleri sizlere yardımcı olabilir. Çok fazla sermeye gerektirmeyen, bir o kadar bilgi ve tecrübe de istemeyen birbirinden farklı iş kurma fikirleri yazımızın devamında.

İş Fikirleri

Halı Yıkama İşi Açmak
Bu iş kurma fikri son zamanların en popüler girişimlerinden birisi. Günümüz iş yoğunluğunu düşünürsek günlük temizliğe ek olarak bir de perde, halı, koltuk gibi ürünlerin temizlikleri de düşünüldüğünde kadınların işinin o kadar kolay olmadığını görebiliriz. Bu nedenle sizin de gözünüze çarptığı gibi halı yıkama dükkanı açarak düşük sermaye ve emek ile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Oto Yıkama Dükkanı
Halı yıkama gibi oto yıkama dükkanı da her daim kendini koruyan bir iş fikridir. Hatta bize kalırsa oto yıkama dükkanı ile halı yıkamacı birlikte yürütülebilen bir iş olarak karşımıza çıkıyor. Oto yıkama dediğimiz zaman sadece araba yıkamadan para kazanma olarak düşünmeyin. Dükkanda satabileceğiniz araba lastiği, motor yağı, antifriz, silecek cam suyu gibi çeşitli ürünlerde var. Böylece iyi bir dükkan açarak çeşitli müşterilere ulaşmış oluyorsunuz.

Spor Salonu Açmak
Bir diğer sayısı artan girişimlerden birisi de spor salonlarıdır. Özellikle sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü konusunda kendine dikkat eden insanların sayısı arttıkça bu seçeneğin de ne kadar mantıklı olduğu görülüyor. Üstüne bir de fit ve atletik bir yapıya sahip olmak isteyenleri düşünürsek müşteri kitlenizin hiçte az olmayacağını tahmin edebiliyoruz. Belki biraz sermaye konusunda gerekli spor ekipmanları maliyetli olsa da yine o kadar büyük sermayelere ihtiyaç duymayacağınızı tahmin ediyoruz. Hele ki müşterilerin aylık abonelik sistemi ile işlediğini hatırlatırsak belki sizi teşvik etmek için yardımcı olabiliriz.

Çiğköfte İşi
İtiraf edelim. Aramızda çiğköfte sevmeyen ve gecenin bir vakti canımızın çekmeyeni yoktur. Eğer sizin de canınız çektiğinde çevrenizde sipariş verebileceğiniz bir çiğköfteciniz yoksa neden hemen bu işe koyulmuyorsunuz? İhtiyacınız olan düşük bütçeli bir sermaye ve küçük bir dükkan olan bu iş modelinden iki farklı seçenek mevcut. İlki evinizde yaptığınız doğal çiğköfte ve çeşititli ürünler ile kendi markanızı yaratmak ya da bayilik veren çiğköfte firmalarını araştırarak onların markası altında onların konsepti ve ürünleriyle satış yapmak. Şimdi diğer yazımızda detaylı bahsettiğimiz çiğköfte işi ve bayilik veren çiğköfte firmalarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

Okul Kantinleri
Eski okul kantinlerini bilmeyeniniz yoktur. Öğrenciler tüm ihtiyaçlarını oradan karşılamak zorundadırlar. Eğer sizin de çevrenizde kantini olmayan bir okul varsa değerlendirmek için hemen işe koyulmanızda fayda var. Çünkü okul kantinleri hem kazanç hem de uğraş açısından oldukça avantajlı birer iş fikirleri arasında görünüyor.

iş fikirleri

Damacana Su Seçeneği
Yine bayilik sistemi ile çalışan bir iş yöntemlerinden birisi olan damacana ve pet şişe su satım işi diğerleri gibi çok sermaye gerektirmeyen bir o kadar da karlı iş fikirleri arasındadır. Bir üretim tesisi kuramayacağınızı düşünürsek çokta göz önünde olması gerekmeyecek bir depo, dükkan ile evlere su servisine başlayabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir gibi insanların markete gitmeye üşendiği yerler olduğu gibi artık her ilde ve ilçede bu seçenekler çok popüler. Tek yapmanız gereken bilinen bir su markası ile anlaşarak kendi işinizin patronu olmak. Sudan sebeple para kazanmak için iyi bir seçenek.

Buradaki yeni iş fikirleri sizler için yeterli gelmediyse verdiğimiz diğer örnekleri inceleyerek kendi işinizin patronu olabilir ve düşük sermaye ile bir adım atabilirsiniz. Sadece sermayenin yeterli olmadığını bilginin, tecrübenin ve göze alabildiğiniz riskin de iş kurmak isteyenler için ne kadar önemli olduğunu tekrar hatırlatalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu