Dropshipping Nedir Nasıl Para Kazanılır

0
315

Her yazımızda teknolojinin, bilişimin ve iletişimin geliştiğinden sık sık bahsederiz. Bu para kazanma yöntemimizde kısa yoldan para kazanmak isteyen çok fazla zahmete girmeden hatta evde oturduğunuz yerde para kazanma fırsatı sunan bir sistemden bahsedeceğiz. Hayatımıza yakın zamanda giren Dropshipping sistemi ile dükkan açmadan, mağazaya gitmeden, üretmeden sadece ticarete aracılık yaparak kazanmayı esas alıyor.

Ülkemizde ve yurt dışında kullanım alanı sıklıkla artan bir zincir haline gelmiş durumda. Öyle ki başarı öykülerini anlatan bir çok girişimci de yok değil. Tabi işin doğruluk kısmının araştırılması bizim ilgi alanımıza girmiyor. Biz sadece dropshipping nedir ve sisteminin nasıl çalıştığı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Bu sayede sizde belki bir iş imkanı elde edebilir ve kendinize gelir sağlayabilirsiniz.

Dropshipping Nedir

Öncelikle belirtelim ki Dropshipping kesinlikle doğrudan bir iş kurma fikri değildir. Yapısı itibari ile para kazanmanız mümkün olsa da bizim gözümüzde bir ek gelir elde etme yöntemidir. Çünkü sadece bir malın satımı konusunda yer almak iş kurmak olarak değerlendirilmemelidir. Ama avantajları ve kazanç oranları açısından değerlendirildiğinde sizin de kulağınıza hoş geleceğini tahmin ediyorum.

Dropshipping, herhangi bir mağaza açmadan ya da elinizde stok bulundurmadan başka satıcılarla iletişim kurarak, toptancılarla anlaşarak ya da doğrudan kendiniz tedarik ederek bir ürünü satma yöntemidir. Burada temel felsefe bizim tabirimizle başkasının malını satma girişimidir. Elinizde hiçbir ürün olmadığından, belirli bir lokasyona bağlı kalmadığınızdan her türlü ürünü satabilirsiniz.

Dropshipping Nasıl Çalışır
Dropshipping sistemi, kendinize oluşturacağınız bir e-ticaret platformu ya da sosyal medya aracılığıyla tanıtımını yaptığınız ürünlerin satışına odaklanıyor. Bu sayede sizi bulan müşteri siparişi size veriyor. Sonrasındaki adımlar ise çok daha basit. Siz müşterinizin verdiği sipariş tutarını doğrudan daha önceden anlaştığınız dropshipping satıcısına aktarıyorsunuz ve geri kalan işlemleri de o hallediyor. Siz de siparişin tamamlanmasıyla birlikte müşterinize verdiğiniz fiyattan satmış oluyorsunuz. Kulağa satış ortaklığı gibi gelse de temel olarak çok daha ötesinde bir satış tekniğidir.

Dropshipping Kimler için uygundur?
Bu sistem mantığı itibari ile herkes için uygundur. Ancak bilgisayar başında geçireceğiniz süre, teknik konularda ki bilginiz ve bunun için harcayacağınız süre önem arz etmektedir. Bunlar için yeterli bilginiz ve vaktiniz varsa başka bir engel görünmüyor.
Dropshipping Örneklerle Açıklarsak
Teknik olarak bu şekilde işleyen bir sistemi yapılabilirliğine küçük bir örnek vermek gerekirse amazon dropshipping için son derece uygun bir platformdur. Orada bir çok satıcı bu sisteme dahil olarak para kazanmaya ve kazandırmaya gayret göstermektedir. Özellikle yurt dışında alibaba, ebay, amazon gibi internet siteleri dropshipping için örnek gösterilir. İsterseniz o sitelerden mal alıp satma konusuna bakarak teoriyi anlayabilirsiniz. Ülkemizde de yakın zamanda faaliyete başlayan Amazon dropshipping için şimdilik en kuvvetli adres olarak görünüyor.

Dropshipping için Ne Kadar Sermaye Gereklidir
Bu sistem depo, stok, mal, ürün gibi kavramlardan uzak olduğu için temel maliyetleriniz de oldukça düşük olacaktır. Bunun için ürünleri sunacağınız bir platformun olması yeterli görünüyor. Sonrası için yapacağınız her ek eklenti, işlem maliyetlerinizi arttırabilir. Ama online olarak işlediği için ve arada komisyonlar da ödeyebildiğiniz için 2-5Bin TL gibi bir sermaye şu durumda yeterli görünüyor. Bunun için eğitim sunan çeşitli platformlarda mevcut. Profesyonel destek alarak anahtar teslim dediğimiz satışa hazır sisteminizi çok kısa sürede oluşturarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın