Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkanı

1
1197

Bir çok ilde belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı konusunda yardımları olduğunu görüyoruz. Başta belediyelerin kendisi olmak üzere bir çok diğer firma da ev hanımlarına iş imkanı konusunda yardımcı oluyor. Bu tür sosyal çalışmalar hem bu işleri yapmak isteyenlere bir ekmek kapısı oluyor hem de iş yaptırmak isteyen kişiler kendilerine yardımcı oluyor.

Başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa olmak üzere bir çok ilimizde belediyeler ev hanımlarına iş imkanı sağlayabilir. Ancak doğrudan bunu sen al yap şeklinde değil de talep doğrultusunda sunmaya çalışıyor. Özellikle de iş verme olarak değil de bu yönde çalışmalar yürüterek eğitimlerle yardımcı olmaya çalışıyor.

Bir çok belediyenin açtığı kurs merkezlerinde bu yönde çalışmalar yapmak isteyenler için kurslar verilerek sosyal belediyecilik alanında önemli işler yapılıyor. Bir çok farklı kurs seçeneği sunulan bu kurs merkezlerinde başta yemek kursu, dikiş makınası kursu gibi alanlara ek olarak, resim, heykel, bağlama gibi alanlarda kursların verildiğini görebiliyoruz. Bu şekilde evde ek iş yapmak isteyenler buralarda kendi becerilerini geliştirerek hem işleri öğreniyorlar hem de daha kaliteli işler ortaya koymaya gayret gösteriyorlar. Bu kurslara baktığımız zaman sadece kadınlar değil, erkeklerin de yoğun ilgi gösterdiğini görüyoruz. Artık günümüz ekonomi sisteminde bu ayrımın çoktan aşıldığını hepimiz görüyoruz.

belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı konusunda çeşitli illerde çeşitli kurs merkezleri verdiği eğitimlerle yardımcı olmaya çalışıyor. İstanbul için İSMEK, Bursa’da BUSMEK, Ankara’da Belediye meslek edindirme kursları BELMEK bu alanda çok güzel işler ortaya koyarak kursiyerlerine çeşitli eğitimler vererek işler öğretiyor. Kurslara katılan kursiyerlere de sertifika vererek iş hayatına atılmalarında biraz da olsa yardımcı oluyor.

Eğer sizde bu fırsatlardan faydalanmak istiyorsanız genellikle belediyelerin ya da kaymakamlık birimlerinden aile ve sosyal politikalar bölümüne giderek imkanlar hakkında bilgi alabilirsiniz. Eğer varsa böyle bir ara buluculuk işi ya da doğrudan belediyenin yaptırdığı kendi işi talip olabilirsiniz. Özellikle de yoğun olan yerlerde ve işlerde adınızı yazdırarak zamanla size dönmelerini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca belediyelerin doğrudan verdiği iş imkanlarının da olduğunu hatırlatmak istiyoruz. Bir çok diğer içeriğimizde belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı ilanları hakkında bilgilere yer vermeye devam edeceğiz.

1 Yorum

  1. Konya Meramda oturuyorum evde yapılabilen işleri temiz ve titiz bir şekilde yapabilirim sorunsuz lütfen yardımcı olursanız sevinirim 36 yaşındayım deneyimlim çok ihtiyacım var çocuklar küçük yaşlarda dışarıda çalışamıyorum evden yapılan her türlü işi yaparım çok ihtiyacım var dönüş yaparsanız memnun olurum şimdiden teşekkürler Elif Candemir 05076297193

Cevap Ver

Yorumunuzu yazınız!
adınızı yazın