Ana Sayfa İş Fikirleri Bardakta Makarna İşi Gittikçe Yayılıyor

Bardakta Makarna İşi Gittikçe Yayılıyor

Her geçen gün insanların tüketim ihtiyaçlarına karşılık yeni iş fikirleri ortaya atılarak girişimciler tarafından değerlendirilmekte. Bu tüketim ihtiyaçlarının en başında da şüphesiz beslenme ve gıda ihtiyaçları gelmekte.

Özellikle yoğun iş temposunun olduğu yerlerde, insanların yemeğe sınırlı süre ayırabildiği zamanlarda hazır gıda ve yemekler oldukça ilgi görebilmekte. Bunun daha önce çeşitli örneklerini gördük. Aslında en basit örneği ise simittir. Çok eskiden beri kültürümüz olan simit sonrakilere yol göstermektedir.

Makarnayı Herkes Sever

Hem ucuz olması nedeniyle hem de çabuk hazırlanmasıyla makarna bir çok kişi tarafından sevilir. Ayrıca doyurucu olmasıda ayrı güzel bir özellik. Bunların hepsini bir araya getiren girişimciler tıpkı simit gibi hazır bartakta makarna satma fikrini ortaya koydular. Bu sayede tıpkı diğer seyyar ürünler gibi, simit, mısır vs. bardakta hızlıca servis ederek insanlara sunuldu. Güzel hazırlanmış, soslanmış, sıcak ve doyurucu makarnaya olan ilgi her geçen gün artıyor. Çünkü bardakta soslu makarna tezgahları daha sık görünmeye başlandı.

Bardakta Makarna İşi Nasıl Kurulur

Bunun için isterseniz bir firmadan bayilik alabilir, consept, malzemeler gibi konularda yardım alabilirsiniz. İsterseniz kendi tezgahınızı yaptırarak tıpkı tavuk pilav işi gibi seyyar olarak kendiniz geliştirebilirsiniz. Ama güzel bir  tezgahta kaliteli ortam sunarak hatta masa sandalye, tabure ile genişleterek ufak bir dükkan yaratarak iş yapabilirsiniz. Bir firma bayiliği şeklinde yaptığınız zaman çeşitli yan ürünler de koyabilir veya makarnanın farklı çeşitlerini satabilirsiniz. Soslu, peynirli gibi.

Bartakta Makarna İşi Kazancı

Aslında biz girişimciler bu tür hesaplar yapmayız iş kurarken. İşin karı ve kazancı iş kurulduktan sonra belli olur genelde. Ama olaya maliyet gözüyle baktığımız zaman makarnanın fiyatı ve evde hazırlanma süresi düşünüldüğünde çokta maliyetli bir şey olmadığını biliyoruz. Ortalama bir bardak makarnayı kaça satarsanız sizce yeterince kar ettiğinizi düşünürsünüz? Sizi yönlendirmek istemeyiz ama güzel karlar kazanabileceğinizi tahmin ediyoruz. Eğer buradaki bilgiler yeterli gelmediyse iş kurmak istiyorum diyenler için verdiğimiz benzersiz tavsiyeler size ışık tutabilir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Son Eklenenler

Konkordato Nedir? Konkordato İlan Eden Firmalar

Son zamanlarda adını pek sık duyduğumuz konkordato özellikle çalkantılı ekonomik dönemlerde karşımıza...

Eksik Rekabet Piyasası

Ekonomide tam rekabet koşullarının sağlanmadığı daha aksak olan piyasalara eksik rekabet piyasası...

Marjinal Tüketim Eğilimi (MPC)

Teoride gelirde meydana gelen artışın tüketim harcamalarını da arttırdığı bilinmektedir. Gelirdeki değişme...

Toplam Maliyet Formülü

Mikro iktisatta üretim teorisinde Toplam maliyet, toplam sabit maliyetler ve toplam değişken...