Banka-Kredi

ATM’den Döviz Bozdurma İşlemleri

ATM’den döviz bozdurma işlemleri acil paraya ihtiyaç duyduğumuz zamanlarda çok işimize yarayan bir özelliktir. Elimizdeki dövizi bir döviz bürosuna ihtiyaç duymadan ya da mesai saatleri dışında bu işlemi kullanarak bankamatik üzerinden doğrudan döviz bozdurma işlemi yapabilirsiniz. Bunu her ATM’nin desteklemediğini ama genel olarak bir çok bankamatikten yapılabildiğini belirtelim. Başta Ziraat Bankası olması olmak üzere bir çok ATM zamanla bu sisteme destek vereceğini düşünüyoruz.

ATM’den Döviz Bozdurma Nasıl Yapılır

Bunun için size en yakın bankamatikten kontrol edebilirsiniz. Biz ise ziraat atm döviz bozdurma işlemi üzerinden anlatacağız. Her bankayı test etme şansımız olmadığından dolayı diğerlerinde de siz deneyebilirsiniz. Hatta ziraat bankası döviz kurları size ekstra yüksek oran dahi sunabilir.

  • Kartsız işlemler menüsüne girip Türkçe dilini seçiyoruz.
  • Açılan ekranda diğer işlemler kısmını seçiyoruz ve orada Döviz İşlemleri seçeneğini seçiyoruz.
  • Elinizdeki para birimine göre Euro ya da Dolar seçeneğini seçip karşınıza çıkan kur fiyatını görüyorsunuz.
  • Onayladıktan sonra para alma haznesinden elinizdeki dövizi içeri veriyorsunuz. Banka paranızı onaylarsa ekranda kaç para olduğunu ve TL karşılığını gösteriyor.
  • İşlemi onaylayıp, kabul ederseniz dövizin TL karşılığı kadar para para verme haznesinden kuruşu kuruşuna size veriyor.

Bankamatikten döviz bozdurma işlemi işte bu kadar basit. Artık dilediğiniz zaman size en yakın ATM’den (Ziraat ATM’si dışındaki bankaların destekleyip yaptığından emin değilim) para bozdurma işleminizi yapabilirsiniz. Dilerseniz bankaların sayfalarından euro dolar bozan atm sorgulaması yaparak önceden bilgi edinebilirsiniz. Başta iş bankası, garanti bankası, ak bank gibi köklü bankaların bu hizmeti sunacağını tahmin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı