Banka-Kredi

Acil Para Lazım! 1 Saat İçinde Para Bulmak!

Eğer acil para lazım ve 1 saat içinde para bulmak zorundaysanız bir kaç hatırlatma ile sizlere yardımcı olmaya çalışalım. Genellikle acil durumlarda ve sıkışık zamanlarda insanın karşısına böyle bir durum çıkabilir. Bu stres ve baskı altında sağlıklı düşünemeyebilirsiniz. Belki de çok yakınınızda olan para aklınıza gelemeyebilir. Bakın 1 saat içinde para bulmak için hangi yollara başvurabilirsiniz.

Acil Para Lazım

Bu herkesin başına gelebilecek bir durumdur. Tesadüf müdür bilinmez acil para lazım dediğiniz zamanlar bir türlü bulunmaz. Hatta çok çaresiz kaldığımız zamanlar da olabilir. Ama acil para lazım diye kendinizi yıpratacak haliniz yok. Bir şekilde bu parayı durumun önceliğine göre bulabilirsiniz. Dediğimiz gibi durumun önceliği ve aciliyeti hangi yolu seçeceğiniz konusunda çok önemlidir.

acil para lazım

Acil Para Bulma

Bunun için bir çok seçenek size sunabiliriz. Belki de siz çoğunu düşündünüz, denediniz bilmiyorum. Yine de acil para bulma konusunda hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu para bulma yolları tamamen yasal yollardan olacağı için umarım sizlere fayda sağlayabilir. Örneğin bankadan kredi, ek hesap gibi seçenekler, kendi öz varlıklarınız ya da borçlanma gibi seçenekler olabilir. İşte aklımıza gelen ve 1 saat içinde para bulmak için aklımıza gelen yöntemler.

Banka Ek Hesabı Kullanma

Bu çoğu durumda herkesin başvurduğu en kolay yöntemdir. Bir banka ya da kredi kartı hesabınız varsa bankanız sizin için önceden tanımlı bir limite kadar ek hesap sunabilir. Çoğu zaman bizleri telefonla arayıp bilgilendiren bankalara o gün onay vermesek de böyle bir durumda ihtiyacımız olduğu için o seçeneği değerlendirebiliriz.

Kredi Kullanma

Tabi kredi kullanma biraz daha ayrıntılı bir iştir. Ama daha fazla miktarda para bulmak için kredi iyi bir seçenektir. En iyi tarafı ise daha uzun vadeye yayabilirsiniz. Tabi kendi gelir durumunuza göre daha esnek ödeme planları oluşturabilirsiniz. Her ne kadar bankalar kredi kullanmak için çeşitli belgeler talep etse de bir limite kadar daha hızlı kredi kullanabilirsiniz. Tabi bu durumda kredi notunuz çok önem arz etmektedir. Daha yüksek kredi notu daha kolay kredi kullanma imkanı sağlar.

Çoğu zaman bankalar kredi vermek için çeşitli belgeler talep edebilir. Ama bazı bankalar daha esnek davranabilir. Dilerseniz kolay kredi veren bankalar inceleyerek kendinize bir yol çizebilirsiniz.

Eldeki Varlıkları Değerlendirme

Yukarıdaki seçenekler sizlere uymuyorsa mecburen öz kaynaklarınıza dönmeniz gerekir. Yani elinizde nakit karşılığı olabilecek altın, döviz gibi kaynaklarınızı bozdurarak kendinize para bulabilirsiniz. Tabi bu yöntem belki en kolay yöntemlerden birisi ama hep diyoruz durumun acil mi değil mi buna gerek var mı siz karar vermelisiniz. Eğer gece vakti olduğunu düşünüyor ve dövizi nasıl bozacağını bilmiyorsanız ATM’den Döviz Bozdurma İşlemleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı